İÇ SAVAŞA ARA VEREN CHP MART’A KİTLENDİ

İÇ SAVAŞA ARA VEREN CHP MART’A KİTLENDİ

İÇ SAVAŞA ARA  VEREN  CHP MART’A KİTLENDİ

 İÇ SAVAŞA ARA  VEREN  CHP MART’A KİTLENDİ

 

Aday adaylık  başvuruları  başladı

 

 24 Haziran seçimlerinden  sonra şiddetli iç savaşın yaşandığı  Ana muhalefet partisi CHP’de sullar durulmuş gibi gözüküyor.

2019 Mart ayında yapılacak  yerel   seçimler için iç savaşa ateşkes arası  verilen  Cumhuriyet Halk  partisinde hedef Belediye  seçimleri.

2014 Yerel  seçimlerinde Eyüp Sultan  ilçesinde hatırı  sayılır  bir  oy  oranına ulaşan CHP’de 2019 Mart yerel  seçimler için aday adayı başvuruları erken  başladı.

1994 yılından  bu yana Ak parti misyonu  partilerce yönetilen Eyüp sultan’da 2019 Mart ayında yapılacak  yerel  seçimlerde hangi partinin  kazanacağı ise merak  konusu oldu.

2014 Yerel  seçimlerinde  Ferzan Özer ile  seçimlere  katılan CHP Eyüp sultan ilçesinde bu dönemde’de belediye başkan aday adayları başvurularında yoğunluk  yaşanıyor.

 

AYNI İSİMLER  TEKRAR  ADAY ADAYI OLDULAR

 

 

Bir çoğu 2009 ve 2014 yerel  seçimlerde aday adayı  olan  isimlerin yer aldığı  aday adaylar arasında  bir kaç  yeni isimde  göze  çarpıyor.Geçtiğimiz  yerel  seçimlerde aday yapılmayan aday adayları  bu  dönemde aday adayı olarak  tekrar şanslarını denecekler.CHP Eyüp sultan  belediye  başkan aday adaylığı için şimdiye  kadar şu  isimler müracat etti

 İş adamı Emin Atmaca,iş adamı Mustafa Tüysüz,KASKON Başkanı  Hüseyin Selami   Çelebioğlu, ADEF Başkanı Saim Diken ,Cemal Özdemir, İşadamı Cahit Atiker,   Emel Bilenoğlu, İşadamı Ali Turan, Turan Luş Aday adayı oldukları sosyal  medya aracılığıyla yaptıkları  basın  duyurusuyla açıkladılar.

SÜPRİZ ADAY ADAYLAR ÇOK  YAKINDA

Eflatun Haberin CHP’ye  yakın  kaynalarında edindiği  bilgiye   göre 2019 Mart ayında yapılacak   yerel  seçimler için söz konusu aday adayları  dışında  birkaç  sürpriz aday adayı daha ortaya  çıkacak.
2019 Mart ayı içinde yapılacak  yerel  seçimler  için  çok iddialı  hazırlanan CHP’de 2014 yılında yapılan  hatalar  gözden  geçirildi ve 2019 için  kollar sıvandı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 20:58
YORUM EKLE
banner120
SIRADAKİ HABER