HAYIR BİLEŞENLERİ TEKRAR BİLEŞİRSE KAZANILIR

CHP Eyüpsultan eski Belediye meclis üyesi ve eski İstanbul il başkan yardımcı Mehmet Sevim yaklaşan yerel seçimler ile ilğili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Duayen siyasetci, “Eyüpsultan’da yerel seçim ancak Hayır bloğunun tekrar harekete geçirilmesiyle kazanılır” dedi.

HAYIR BİLEŞENLERİ TEKRAR BİLEŞİRSE KAZANILIR

 DUAYEN SİYASETCİDEN ÇARPICI YORUM

 HAYIR BİLEŞENLERİ TEKRAR BİLEŞİRSE KAZANILIR

 

CHP Eyüpsultan eski Belediye meclis üyesi ve eski İstanbul il başkan yardımcı Mehmet Sevim  yaklaşan yerel seçimler ile ilğili  çarpıcı açıklamalarda bulundu. Duayen siyasetci, “Eyüpsultan’da yerel seçim ancak Hayır bloğunun tekrar harekete geçirilmesiyle kazanılır” dedi.

CHP Eyüpsultan ilçesinin en tecrübeli ve  deneyimli siyasetcilerinden biri olarak yaptığı öngörüler ve siyasi  analizleri ile dikkat çeken Mehmet Sevim yerel seçim sürecini Eflatun Medya’ya değerlendirdi.

Sözlerine Eflatun medya’ya teşekkürlerini ileterek başlayan Mehmet Sevim,”Eflatun medya Eyüpsultan’da en fazla okunan ve takip edilen medya organıdır” dedi.

EYÜPSULTAN’A AHMET GENÇ’TEN SONRA BAŞKAN DAYANMIYOR

 

CHP’li siyasetci Muhalefet açısından Eyüp’ün şöyle bir gerçeği var, iki seçimdir üst üste kaybedilen bir yerdir diyerek sözlerini şöyle sürdürdü, ”Tabi iktidar tarafının da burada yıpranmışlığı önemli şöyle bir sorum olacak,  son iki seçimdir başarısız Belediye başkan adayları gösteriyorsunuz ki,bazı ilçelerde iki dönem üç dönem olan Belediye başkanları varken ne yazık ki Eyüpsultan’da Ahmet Genç’ten sonra belediye başkanı dayanmıyor, her gelen belediye başkanı bir dönem yapıyor ve parti tabanı tarafından tepkiyle karşılanıyor ve tekrar aday olmuyor” .

 

Mehmet Sevim, CHP Eyüpsultan ilçesinin bu dönem dokuz olan Belediye başkan aday adayları ile ilğili de “Bizim dokuz aday adayına gelince,CHP’nin bir önceki seçimde 21 civarında aday adayı vardı. Eyüp’te bu sefer 9 aday adayı olmasının  gerekçesi şu seçime daha yakınız ve bir dayanışma içerinde, götürülüyor fazla aday adayı çıkarak değil, var olan aday adayların etrafında örgütlenerek,seçim alınmak isteniyor.

 

 

GENEL MERKEZİMİZ ADAYIMIZI BİR ÖNCE AÇIKLAMALI

 

Tabi bizim burada yapmak istediğimiz şu genel merkezin elini erken tutması bir an önce adayı belirlemesi gerekiyor.Bu ön yoklama ile olur, merkez yoklaması,tahammül  olur bunların hepsi,tüzüğümüzden olan şeyler.

Gönül isterdiki ön seçim olsun,gönül isterdi ki ön secim koşulları ve üye yapılanması o şekilde olsun sosyal demokratik partiye yakışır bir şekilde olsun ve ordan çıkan kararda kesin olsun ama her şeye rağmen ön seçim önemli bir şey,olsaydı çok iyi olurdu.

Eyüpsultan’da yerel seçimlere iki partinin bir birini takip ettiklerine işaret eden Sevim,“Burada iki partide bir birini takip ediyor,Eyüpte herkes bir birini kolluyor adaya göre aday çıkarmak istiyor.

Şu iyi bilinki  CHP’de 9 aday adayı AKP’nin her hamlesine göre bir aday adayı var,o hemle karşı bir aday çıkacak.

Eyüp’te belediye vizyonu anlamında.Yeni şeyler söylemek lazım Eyüp tarihi turistik bir yer ama Eyüp’te saat 20’den sonra hayat duruyor,insanların oturup eğlendiği tiyatro, sinama buna benzer sosyal  yerler yok yani sosyal ortamları olmayan bir ilçe. Bence en büyük sorun,  sosyal hayatın olmayışı, ikinci imar sorunu tapu sorunu kentsel dönüşümü bunları önceliyen partilerin başarılı olacağını düşünüyorum.

Yerel seçimlerde klasik  idolojik oy kulanılmadığını gördük geçmişte bunu  yaşadık.CHP 16 Nisan referendumu gibi burada seçimi alabilir. Nisan referandumdaki bileşenleriyle o ruhu koruyabilirsek o ruh Eyüp’te %52’dir o zaman  seçimi alır.

Aynısı AKP  MHP ile yapıyor ama aynısı değil aslında iyi parti ve CHP seçmeninden AKP’ye oy gitmez HDP için bunu söylemek zor çünkü HDP seçmenin de zaman zaman AKP’ye oy gitmiştir.

 

Ben 16 Nisan referandumunda 12 mahalleyi örgütleyen isimlerden biriydim. Ben ve Cahit Ataker bunun sorumlusu,aday adaylarımızdan Cahit Ataker,onunla birlikte biz örgütledik demokratik bir platforum oluşturduk.Bu platforumda SP’liler  küskün MHP’liler iyi partililer,CHP’liler ile diğer bileşenler ile eski DP,ANAP’lılar vardı. Hayır blogu ile Eyüp merkez mahalleri de sağı ve solu başkanlık sistemine hayır diyerek birleştirdik.

EYÜP’LÜ EYÜP’LÜ ADAY İSTİYOR

 

Biz bugünde yine o hayır bloğu ile birleştirp yerel seçimde hareket etmeyi düşünüyoruz.Bileşenlerin Cahit Ataker’e  daha sıcak bakacağını düşünüyorum Eyüplü, Eyüp kökenli bir aday arıyorsa en iyi Cahit Atakerdir.

Şuan Eyüp belediyesinde  7 başkan yardımcının bir tanesi hariç hiç birisi Eyüp’lü değil, onun için bu dönem ortak sorunlara duyarlı kimse ona oy verceğini düşünüyorum.

Mehmet Sevim Muhalefet olmanın sadece eleştirmek olmadığını dikkat çekerek,Kendi Belediye meclis üyeliği dönemindeki çalışmalarından örnekler verdi. Sevim: “Ben Belediye meclis üyesi olduğum zaman iki önerim Belediye  tarafından olumlu karşılandı ve hayata geçirildi.

Okullarda çocuklarımıza kırtasiye yardımı ile Karadolap mahallemizdeki kentsel dönüşüm CHP önerisiyle o dönemki belediye başkanı ikna edilerek gerçekleşti yine sümer evlerinde sorun vardı bizim verdiğimiz önerimizle çözüldü”dedi..

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER