Gönül Sofraları, Karadolap Mahallesi’nde kuruldu

Ramazan’ın en güzel şekilde yaşandığı, İslam aleminin gözbebeği Eyüpsultan’da, “Selam” sloganıyla birbirinden güzel etkinlikler düzenleniyor.

Gönül Sofraları, Karadolap Mahallesi’nde kuruldu
Ramazan’ın en güzel şekilde yaşandığı, İslam aleminin gözbebeği Eyüpsultan’da, “Selam” sloganıyla birbirinden güzel etkinlikler düzenleniyor.

İftar sofralarında bir araya gelen genç yaşlı tüm mahalle sakinleri, oruçlarını birlik beraberlik içerisinde açmanın huzurunu, mutluluğunu yaşıyorlar.

Karadolap Mahallesi, Kılıçarslan İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde kurulan iftar sofrasında, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Eyüpsultan Ak Parti İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, AK Parti Meclis Üyesi Metin Çırpan Karadolap mahalle sakinleri de birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadılar

1500 kişinin aynı sofrada oruçlarını açtığı iftar programında, Grup Neva da tasavvuf müziğinin sevilen eserlerini seslendirdi. İftar öncesi Başkan Deniz Köken, masaları dolaşarak tek tek vatandaşları selamladı.

“EYÜPSULTAN’I SADECE İBADETE AYIRDIK”

Ramazan ayının rahmet ve mağfiret ayı olduğunu belirten Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, şunları söyledi:

Biz de bu minval üzerine mahalleliyi birbirinizi komşularınızı görmüyorsunuzdur, bir arada olalım istedik. Sizler de teşrif etmişsiniz teşekkür ediyorum; ayaklarınıza sağlık. Buraya gelmeden önce civarda esnafı gezdim, trafikle ilgili sorunlarını bizlerle paylaştılar.

Küçük olan sorunları hemen büyük olan sorunları da zaman içinde çözeceğiz. Eyüpsultanlı kimliğini bu şehirde herkese hissettirmemiz lazım. Eyüpsultanlıyız, Alibeyköylüyüz, Karadolaplıyız hep birlikte ilçemizi marka haline getireceğiz inşallah.”

Ücretsiz otopark alanları oluşturduk. Eyüpsultan’ı sadece ibadete ayırdık. Meydan dışında kalan yerleri kültürel etkinliklerle donattık.”

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER