EYÜPSULTAN’DA KÖKLÜ İZ BIRAKMIŞTI

EYÜPSULTAN’DA KÖKLÜ İZ BIRAKMIŞTI

EYÜPSULTAN’DA KÖKLÜ İZ BIRAKMIŞTI
 

EYÜPSULTAN’DA KÖKLÜ İZ BIRAKMIŞTI

 


2014 Yerel seçimlerinde Ak partiden Eyüp sultan Belediye başkan aday adayı olan İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Grup başkan Vekilliği görevinde bulunan kamuoyunun yakından tanıdığı Avukat Temel Başalan, Ak Parti’den Kağıthane belediye başkan aday adayı oldu.

2014 Yerel seçimlerinde Ak parti Eyüp sultan Belediye başkan aday adaylığı sürecinde Eyüp Sultanlıların hafızasında çok iyi  yer edinen tecrübeli siyasetçi, Belediye meclis üyesi olduğu Kâğıthane’de Ak parti Belediye Başkan Aday adaylık müracaatında bulundu.

Eflatun medya grubu olarak Şişlide bulunan ofisinde “Hayırlı olsun”  ziyareti gerçekleştirdiğimiz  deneyimli siyasetçiyle 2014 Eyüp sultan Aday adaylık sürecini ve yaklaşan yerel seçimleri değerlendirdik.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesinde bir dönem’de Grup Başkan Vekilliği görevinde bulunan Av. Temel Başalan,2014 yerel seçimlerinde Eyüp sultanda yürüttüğü seçim kampanyasına değinerek o dönemde çok köklü dostluklar kurduğunu ifade etti.

Eyüp Sultan’ı ve Eyüp sultanı asla unutmadığının altını çizen Başalan:   “Eyüp sultan İstanbul’un kalbidir ,ve huzurun hakikaten başkentidir, Manevi iklimi ile huzur veren havası ile Eyüpsultan adeta İstanbul’un göz bebeğidir. Tabi ki en güzel hizmeti de hak eden bir ilçedir Eyüp sultanda Belediye başkanı olmak Eyüp sultan hazretlerine bir nevi hizmet etmektir. Eyüpsultan’da ayrı değilim aslında hep yakınım, zaman zamanda hala uğrarım. Eskiden ’de kalma eş, dost arkadaşlarımızla hala görüşürüm, Eyüp sultan siyasetini yakinen takip ediyorum. Bu dönem Ak partimizde Eyüp sultan Belediye Başkanı aday adayı olan arkadaşları hepsini tanıyorum, arkadaşlarımız. Hepsine başarılar diliyorum. Sadece Eyüpsultan değil, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde  Grup Başkan Vekilliği görevinde bulunmam hasebiyle İstanbul’un tüm ilçelerini yakından takip etme olanağım oldu. Silivri’den, Tuzlaya, Beykoz’dan Eyüp Sultan’a 39 ilçemizi takip ediyorum. Bu vesileyle de şunu belirtmek isterim inşallah AK partimiz bu dönem İstanbul’da yine bir tarihi başarıya imza atacak ve özelikle bizim olmayan ilçelerimizde Ak parti hizmetleriyle buluşturacağız”

EYÜP SULTAN ADAY ADAYI OLSA SÜRPRİZ OLMAZDI

Aradan 4 yıl geçtiği halde Eyüp Sultanlıların hala hatırladığı ve keşke “Belediye Başkanımız Temel Başalan olsaydı” dedikleri zaman, zaman Eyüp sultan siyasi kulislerinde dillendiriliyor. Bu dönemde Eyüp sultan Ak Parti Aday adayı olacağına kesin gözüyle bakılan Temel Başalan’ın Eyüp Sultanlıların nezdinde ayrı bir yeri var.

Uzun yıllar Kağıthane bölgesinde ikamet eden ve  Kağıthane Belediyesinde başkan yardımcılığı ve meclis üyeliği görevlerinde de bulunan Temel Başalan’ın Kâğıthane’de Ak parti belediye başkan aday adayı olması çok büyük memnuniyet uyandırdı. Başarı dileklerini ile getiren bir çok isim Temel Başalan Kağıthane için bir şanstır denildi. Bu dönem böyle bir tecrübeli ismin Kağıthanede belediye başkanı olması demek “Kâğıthane’nin çehresinin değişeceği demektir” diyerek

"Temel Başalan bölgemizde sevilen bir isimdir. Yıllardır toplumsal çalışmaları ile hepimizin takdirini kazanmıştır. Allah çıkmış olduğu yolda yar ve yardımcısı olsun" diyerek düşüncelerini aktardılar.

 Av. Temel Başalan Kimdir?

Temel Başalan, 1971 yılında Ordu Mesudiye’de dünyaya geldi. Eğitim hayatına Mesudiye’de başlayan Temel Başalan; orta ve lise eğitimini Ordu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Temel Başalan, öğrenim hayatından sonra siyasete yöneldi. Temel Başalan, 2004-2009 yıllarında Kâğıthane ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Belediye Meclis Üyeliği ve Kâğıthane Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu dönemde başkan yardımcılığının yanı sıra encümen başkanlığı, hukuk ve imar komisyon başkanlığı yaptı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde bir dönem grup başkan vekilliği görevinde bulunan Temel Başalan, 2006 yılında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve 2008 yılında Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı oldu. 2009 yılında yapılan İl Kongresi’nden sonra da Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olan Temel Başalan; AK Partili belediye başkanları, ilçe başkanları ve akademisyenlerden kurulu komisyonlar marifetiyle, yerel yönetimlerde yaşanan mülkiyet sorunlarının tespiti ve bu sorunlara yasal çözüm önerilerinin getirilmesinde etkin rol oynadı.

Birçok dernek ve vakıfta kurucu, yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak görev alan Temel Başalan, halen Ordulular Birliği Hizmet Vakfı’nda ve Ordu Dernekler Federasyonu’nda Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen Avukatlık mesleğinin yanı sıra Kağıthane Belediyesi meclis üyeliği görevini de sürdürüyor
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 22:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER