Eyupsultan MHP aday adayı Zafer Çalışır Geçmişi eleştirerek yola çıkmadık"

Eyupsultan"MHP aday adayı Zafer Çalışır aş dağıtmaya değil iş dağıtmaya geliyoruz

Eyupsultan MHP aday adayı Zafer Çalışır Geçmişi eleştirerek yola çıkmadık"

  

"Geçmişi eleştirerek yola çıkmadık''

Milliyetçi Hareket Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan aday adayı Zafer Çalışır, Eflatun Gazetesi'ni ziyaret ederek Eyüpsultan'la ilgili yapacaklarını anlattı. Geçmişi eleştirirek yola çıkmadıklarını söyleyen Çalışır. Gelecekte biz ne yapacağız ben bunun peşindeyim dedi.

MHP Aday Adayı Zafer Çalışır, "Geçmişte yapılan eksiklikler bizi bağlamaz fikrinden yola çıkmadıklarını, halk geçmişte bunları seçmiş, oy vermiş, biz birşey diyemeyiz kolaycılığına kaçmayacağız. Biz projeler üreteceğiz, halka nasıl ve neler yapacağımızı anlatacağız. Bir yol haritası çizerek bunu hep beraber gerçekleştireceğiz. Benim niyetim halis diyen çalışır. Ben reklam olsun diye girmedim bu işe, reklama ihtiyacım yok. Farklı bir bekletimde yok, benim tek beklentim Eyüpsultan halkına hizmet, İlerideki yıllarda hedefim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olmak, Bu dava öyle gönül vermiş bir insanım benim davam da şudur, Eyüpsultan'dan başlıyıp, önce Eyüpsultan'ı daha sonra nasıp olursa İstanbul'u almak. Eyüpsultan'da yapacağımız belediyecilikle Eyüpsultan'ı kıskanır hale getirmek" diye konuştu.

Eyüpsultana çok sayıda ziyaretçi akımı olduğunu belirten Zafer Çalışır, "Turistler, Eyüpsultan'a gelip gezerler. Sultanahmet'te kalırlar, çünkü onlara burada misafir edecek otel kapasitemiz yok, kalacak fazla bir yerimiz yok. Kalacak bir  öğretmenevimiz bile yok.  Eyüpsultan dediğimiz zaman sadece Eyüp Cami ve çevresi olarak değil, bunun Göktürk'ü, Kemerburgaz'ı, Yeşilpınar'ı, Rami'si Güzeltepesi var. Biz hepsi için farklı farklı proje ürettik, halka nasıl hizmet veririz, nasıl faydalı oluruz, biz ona bakıyoruz, iki arkadaş gelip rahat çay içebileceği bir ortam olması lazım, ulaşımın rahat olması lazım, ulaşım büyük sıkıntı. Piyarloti'de teleferik hem pahalı, hem de yetersiz orda teleferikleri çoğaltmak lazım, yeri ve çevresi müsait bunu artırabiliriz,ve bunu biz ücretsiz yapabiliriz.Sebze ve Meyve satışları için Eyupsultan'ın çeşitli mahallelerinde halk pazarları kurup çifçiden aldığımız ürünleri Eyupsultan halkına yarı fiyatına satış yapacağız,burda hem çifçi hemde halk kazanacak.Belediyeyi halka açık ticaret hane haline getireceğiz.Eyupsultana iş sahaları açıp buralarda Eyupsultan halkını istihdam edeceğiz,bunu yaptığımızda hem trafiği rahatlatmış, hemde işsizliği çözmüş olacağız.Buraya halk gelsin, esnaf kazansın, biz kazanalım, Eyüpsultan kazansın, bizim orda yapılacak işlerde Eyüpsultan'daki işe ihtiyacı olanları özellikle tercihim olacak.Aş dağıtmaya değil,iş dağıtmaya geliyoruz.Eyüpsultan'lı genç olarak ben gönül verdim, genel başkanımız ittifak'lık yok  açıklaması yapıldığı anda ilk aday adayı olan kişi benimdir."

Halkın  bazı şeyleri gördüğüne inanıyorum diyen MHP Aday Adayı Zafer Çalışır, "Otopark sıkıntımız çok fazla, biz bu zorluğuda aşacağız, ulaşım sıkıntısı had safhada, İmarla alakalı sorunları çözeceğiz inşaallah. Halkımızın emrindeyiz, yanındayız her konuda şeffaf olacağız.Meclis toplantılarını şeffaf odada yapacağımki halk ne yaptığımızı görsün ve haftanın bir günü halkın sorunlarını yada ulaşılmaz belediye başkanı değil  muhabet,karşılıklı dertlermimzi dinliyeyerek mutluluk ve sıkıntılarımızı paylaşan gönüllerin başkanı olmak hedefim. Eyüpsultan'da hiçbir sosyal  aktivite,  hiç bir sosyalleşme yok. Bakıyoruz diğer ilçelere bunlar çok sık yapılıyor. Bizde niye olmasın bu tür etkinlikler. İşsiz gençlermize iş imkanı sağlayacağız Eyüpsultan'da iş sahası çok az, iş sahaları ve iş imkanları yaratacağız. Ev hanımlarına evlerinde iş imkanı sağlayacağız.  Allah bu görevi bize nasip ederse, kapılarını çalmadığımız insan kalmayacak. Haftada birgün halkla iç içe geleceğiz sıkıntısı olan önerisi olan sorunu olan vatandaşlarımız sorunlarını karşılıklı çözümler üreteceğiz" diye konuştu. koltukda oturup imza atmaya değil sahada birlikte koşmaya niyetimiz.
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER