Eyüpsultan'da evi olanlar hazırlanın,Belediye'den büyük ceza gelebilir!

Eyüpsultan'da evi olanlar hazırlanın,Belediye'den büyük ceza gelebilir!

Eyüpsultan'da evi olanlar hazırlanın,Belediye'den büyük ceza gelebilir!
Yaklaşık 5 sene önce bir müteahhitten 100 metrekare bir daire alan ve beyannamesini vererek 5 senedir vergisini ödeyen vatandaşa belediyeden gelen ceza ihbarnamesi bu kadar da olmaz dedirtti.


Elinde makbuzları ve ceza ihbarnamesiyle gazetemize gelen vatandaşın anlattıkları, Eyüpsultan'da tapulu evi olanların başına neler gelebileceğinin en iyi örneği oldu. 
Meslek etiği olarak ismini gizlediğimiz vatandaşın anlattıkları aynen şöyle:
" Bundan yaklaşık 5 sene önce bir müteahhitten 100 metrekare bir daire aldık. Gittik tapusunu aldık. Belediye'ye beyannamesini verdik, 5 senedir de vergisini yatırıyorum. Makbuzları burada. Geçenlerde eve Belediye'den, "Mali Hizmet Müdürlüğü"nden  bir ceza ihbarnamesi gelmiş. Bizler dürüst vatandaşlarız, hemen Belediye'ye gittik. 5 senedir vergisini ödediğimiz, tapusunda 100 metre kare olan evin aslında 100 metrekare olmadığı, apartmanın havalandırma ve asansör boşluklarının, otoparkın, bahçenin, çatının toplandıktan sonra evin 350 metrekare olduğu söylendi. Bir de buna göre geriye dönük 5 senelik ceza istediler. Gecikme faizide sonra hesaplanacakmış. Yetkililere sorduğumuzda yeni bir birim kurulduğunu söylediler. Daha önce farkında değildik, yeni tespit ettik diyorlar. Bu nasıl bir iş, bu nasıl bir belediyecilik anlamadık. Tapumuzda 100 metrekare yazan ev belediyede 350 metrekare oluyor. Tüm Eyüpsultanlılar'a sesleniyorum, uygulama başladı, hepinize büyük cezalar gelecek" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER