"EYÜPSULTAN'DA 428 BİN 886 KİŞİ BUHAR OLDU"

"EYÜPSULTAN'DA 428 BİN 886 KİŞİ BUHAR OLDU"

"EYÜPSULTAN'DA 428 BİN 886 KİŞİ BUHAR OLDU"

 "EYÜPSULTAN'DA 428 BİN 886 KİŞİ BUHAR OLDU"

Siyasetin nabzının çok hızlı attığı yerel seçimler arefesinde Türkiye'nin her yerinden aday olan siyasetçilerimiz bu maratona ayak uydurabilmek ve ipi göğüslemek adına propaganda ve reklamlarına da hız kattılar. 
Yeni adayların yapmayı vaadeditkleri, mevcut adayların ise yaptıkları üzerinden propaganda çalışmalarını yürütmeleri siyasetin doğasına uygun olduğu gibi en kolay da yoludur.

Eyüpsultan'ın mevcut Belediye Başkanı ve 2019 yerel seçimleri için yeniden aday adaylığını açıklayan Sn. Remzi Aydın da mevcut belediye başkanı olarak son 5 yılda yapmış olduğu hizmetler üzerinden "yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" minvalinde propagandasını yürütüyor anladığım kadarıyla.

Eyüpsultan Belediyesi'nin resmi internet sitesinde de bu faliyetler sık sık haber olarak yerini alıyor. Benim de zaman zaman ziyaret ettiğim belediyenin internet sitesinde çok ilginç bir haber dikkatimi çekti. Haberin başlığını noktasına virgülüne dokunmadan aynen aktarıyorum "Son beş yılda 270 bin aileye yardım eli uzatıldı".

Evet yanlış duymadınız, Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın göreve gelmesiyle sosyal belediyecilik politikası kapsamında kurulan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünce tam 270.000 aileye sosyal yardımda bulunulmuş!

Haberi görür görmez şaşırdım ve kendi kendime acaba yaşadığım bu İlçenin nüfusunu mu yanlış biliyorum diye sordum. Öyle ya, çekirdek bir aile için anne, baba ve çocuk olmak üzere 3 kişi gerekiyor.
3x270.000=810.000 kişi demek (yazıyla sekizyüz onbin).

Hal böyle olunca teyit etmek maksatlı Eyüpsultan nüfusuna baktım. TUİK'in verilerine göre Eyüpsultan'ın nüfusu ise 381.114
Yani anlayacağınız belediyemiz 381.114 nüfuslu Eyüpsultan'da 810.000 kişiye yardımda bulunmuş. Hani hayaldi gerçek oldu derler ya, vallahi hayal dahi edemeyeceğimiz bir şey gerçek olmuş.
810.000-381.114=428.886 kişi Eyüpsultan'da buhar olmuş. Hatta zengin fakir ayırımı yapılmadan herkese yardım yapılmış yetmemiş 428.886 kişiye daha yardım yapılmış. Yardımlardan faydalanan 428.886 kişi nüfusta yok. Buhar olmuş.

Espiriyi bir kenara bırakacak olursak seçim arefesinde bu tür abartılı propaganda ve reklamlar olabiliyor. Hatta mantıklı düşünürsek sayın belediye başkanının bundan haberi bile olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen belediyenin ilgili bölümlerinde çalışan arkadaşların belediye ve parti propagandası adına yapmış oldukları abartılı bir haberdir diye tahmin ediyorum.

Ancak yeniden aday adayı olan Remzi Bey'in parti içindeki ağır top diyebileceğimiz aday adayı rakipleri ve partinin diğer partilerle arasındaki rekabetini göz önünde bulundurursak bu tür haberler siyasette kaş yaparken göz çıkarmaya benzer.

Özellik son yerel seçimde Ak Parti ve yakın rakibi CHP arasında sadece 15 bin civarı bir oy farkının bulunduğunu ve çok küçük hatlalarla da olsa bu farkın kolayca kapanabileceğine dikkat çekmek isterim.

Tabii bütün bunları konuşurken Cumhur İttifakı gibi adeta bir jokerin de olduğunu unutmamak gerekir! Şayet bazı illerde olduğu gibi Eyüpsultan'da da seçime Cumhur İttifakı ruhuyla girilirse demografik yapıyı ele aldığımızda sadece bir partiye karşı değil aynı zamanda her türlü ittifaka karşı Cumhur İttifakı'nın ağır basacağını düşünüyorum.
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER