banner115

EYÜPSULTAN BELEDİYE MECLİSİ SEÇİMİNİ YAPTI

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken başkanlığında toplanan Eyüpsultan Belediye Meclisi, Meclis Başkan Vekili ve Komisyon Üyelerinin seçimini gerçekleştirdi.

EYÜPSULTAN BELEDİYE MECLİSİ SEÇİMİNİ YAPTI
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken başkanlığında toplanan Eyüpsultan Belediye Meclisi, Meclis Başkan Vekili ve Komisyon Üyelerinin seçimini gerçekleştirdi.
Meclis toplantısında, Eyüpsultan Belediye Başkanlığı bünyesinde; Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Etüt ve Proje Müdürlüğü, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü olmak üzere 5 yeni müdürlük kurulmasına oy birliği ile karar verildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıda, Cumhur İttifakı listesinden Meclis Üyesi seçilen Serkan Cihan ve Bayram Demir, başkanlık divanına sundukları dilekçe ile AK Parti'den istifa ederek, MHP'ye katıldılar. Eyüpsultan Belediye Meclisi'nde AK Parti 19, CHP 16 ve MHP 2 Meclis Üyesi ile temsil edilecek.
Meclis Toplantısına katılan, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek ve MHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Aydın Yırtıcı, birer konuşma yaparak, yeni meclisin hayırlı olması temennisinde bulunarak, çalışmalarında başarılar dilediler.
Daha sonra, Başkan Vekili ve Komisyon Üyeleri seçimi yapıldı.
Meclis Başkan Vekili seçimi;
1.Başkan Vekilliğine, AK Parti Mehmet Er’i, CHP ise Gülsüm Polat’ı aday gösterdi. 21 Oy alan Mehmet Er 1.Başkan Vekili seçilirken, Gülsüm Polat 16 oy aldı.
2.Başkan Vekili olarak, AK Parti Ahmet Hamdi Gürbüz’ü, CHP İbrahim Yıldızı aday gösterdi. 21 oy alan Ahmet Hamdi Gürbüz 2.Başkan Vekilliğine seçilirken, İbrahim Yıldız 16 oy aldı.
Divan Katip Üyeliği;
AK Parti'nin Divan Katip Üyeliği için önerdiği isimlere CHP Gurubu da destek verdi. Ceren Çolak, Bayram Ali Özaslan ve Burak Afşar 31 oy alırken, Sema Balcı 24 oy alarak Divan Katip Üyeliğine seçildiler.
Encümen Üyeliği;
AK Parti'den Mehmet Er, Ahmet Hamdi Gürbüz ve Metin Çırpan 22 oy alırken, CHP'nin adayları Filiz Gökçe, Emine Çelik ve Ünsal Aykutoğlu 16 oyda kaldı.
Plan ve Bütçe Komisyonu;
AK Parti’den Cengiz Çup, Burak Afşar ve Hatice Yücel, CHP’den ise Nilgün Esentepe ve Veli Çelik oybirliğiyle seçildiler.
İmar Komisyonu;
AK Parti'den Mahmut Çakır, Seçkin Turan ve Ahmet Hamdi Gürbüz, CHP’den Filiz Gökçe ve İlker Çomak oybirliğiyle seçildi.
Tarife Komisyonu;
AK Parti'den Mürsel Tekneci, Ceren Çolak ve Ayhan Uğur, CHP’den ise Binali Özgül ve Ramazan Güven oybirliğiyle seçildi.
Sağlık Komisyonu;
AK Parti'den Hatice Yücel, Cengiz Çup ve Burak Afşar, CHP’den ise Ünsal Aykutoğlu ve Mustafa Tüysüz oy birliğiyle seçildiler.
Çevre Komisyonu;
AK Parti’den Adem Uçar, Burak Afşar ve Abuzer Karaman, CHP’den İbrahim Yıldız ve Ramazan Güven oy birliğiyle seçildi.
Hukuk Komisyonu;
AK Parti’den Ömer Faruk Kalaycı, Ceren Çolak ve Hüseyin Birdal, CHP’den Zafer Döner ve Ali Haydar İşkar oybirliğiyle seçildiler.
Kültür ve Turizm komisyonu;
AK Parti'den Zehra Purde Muti ve Hüseyin Birdal, CHP’den Emine Çelik ve İbrahim Yıldırım, MHP’den ise Bayram Demir oy birliğiyle seçildi.
Eğitim Komisyonu;
AK Parti’den Bayram Ali Özaslan ve Abuzer Karaman, CHP’den Veli Güngör ve Sema Balcı, MHP’den Serkan Cihan, oy birliğiyle seçildi.
Mesken ve Gecekondu Komisyonu;
AK Parti’den Güven Yıldırım, Ayhan Uğur ve Metin Çırpan, CHP’den Sema Balcı ve Binali Özgül oybirliğiyle seçildiler.
Tarihi Ketler Birliği Üyeliği;
AK Parti’den Muhammet Çakır ve CHP’den Ramazan Güven Asıl Üyeliğe seçilirken, Ceren Çolak ile Emine Çelik ise yedek üye olarak seçildi.
Marmara Belediyeler Birliği;
AK Parti’den asil üyeliğe Mehmet Er, yedek üyeliğe Metin Çırpan seçilirken, CHP’den ise, asil üyeliğe Nail Balkan, yedek Üyeliğe ise İlker Çomak seçildi.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği;
AK Parti'den asil üyeliğe Ahmet Hamdi Gürbüz, CHP’den asil üyeliğe Mustafa Tüysüz, MHP’den yedek üyeliğe Bayram Demir ve Zülfü Çakar seçildiler.
6183 Sayılı Kanun Komisyonu;
AK Parti’den Ömer Faruk Kalaycı ve Mürsel Çakır 22 oy ile seçilirken, CHP’den Nilgün Esentepe ve Ali Haydar İşkar 16 oyda kaldı.
Toplantıda, 2018 yılına ilişkin Denetim Raporu, CHP Meclis Üyesi Ali Haydar İşkar’ın muhalefet şehri koymasıyla oy çokluğu ile geçti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER