Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, meclis

Eyüpsultan Belediyesi Meclisi 8. seçim dönemi 1. toplantı dönemi Nisan ayı ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, meclis
Eyüpsultan Belediyesi Meclisi 8. seçim dönemi 1. toplantı dönemi Nisan ayı ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda 2018 Faaliyet Raporu okundu.

Toplantıda AK Parti Meclis Üyesi Ahmet Hamdi Gürbüz, AK Parti grubu adına söz alarak faaliyet raporunu okudu.

Ahmet Hamdi Gürbüz, yaptığı konuşmada, Eyüpsultan Belediyesi bünyesinde bulunan müdürlüklerin 2018 yılı boyunca yaptığı faaliyetler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

“BİLGİ EVLERİ 10 BİN ÖĞRENCİYE HİZMET VERDİ”

Ahmet Hamdi Gürbüz, kitapçık haline getirilen ve Eyüpsultan Belediyesi web sitesinde yayınlanan 2018 Faaliyet Raporu’nu ana başlıklar halinde özetleyerek şunları söyledi;

“Belediyemizin Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi Evleri’nde yaklaşık 4 bin öğrenciye hizmet verilmiş. Bilgi evlerinde toplam 10 bin öğrenciye ulaşılmış ve belediyemiz destek vermiştir. Yine Gençlik Merkezlerinde 21 farklı takviye ders ve atölyelerde çeşitli meslek edindirme çalışmalarıyla gençlerimize ulaşılmış.

Yine Gençlik Merkezleri vasıtasıyla öğrencilerimizin kültürel ve tarihi yerlerle buluşması adına, yaklaşık 2 bin öğrencimize belediyemiz tarafından destek verilmiştir. Belediyemiz, Ali Kuşçu Uzay Evi’nde toplamda 10 bin öğrencimizi teknolojiyle buluşturmuştur.

Yabancı dille alakalı ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde öğrencilerimize dersler verilmiştir. Öğrencilerimizi doğayla buluşturmak adına çeşitli faaliyetler yapılmıştır. Öğrencilerimiz için yaz ve kış sporla buluşturulmuştur.”

“18 SPOR KULÜBÜNE, 75 TAKIMA, BİN 350 SPORCUYA DESTEK VERİLDİ”

“18 spor kulübüne, 75 takımımıza, toplamda bin 350 sporcumuza destekler verilmiştir. Verilen bu destekler sonucu başarıların gelmiş olduğunu görüyoruz. Özellikle kadınların spor yapabilmeleri için toplamda 7 salon yapılmış ve buralarda da 5 bin 900’ün üzerinde Eyüpsultanlı hanıma spor yapma imkanı verilmiştir.”

“25 BİNİN ÜZERİNDE VATANDAŞIMIZA KÜLTÜR HİZMETİ VERİLDİ”

“Kültür İşleri Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği hizmetler kapsamında, Eyüpsultan’da düzenlenen film akademisi, tiyatrolar, yaz akademileri, karikatür okulu ve festivaller gibi etkinliklerle 25 binin üzerinde vatandaşımıza kültür hizmeti verilmiştir. 7 mahallemizde yaklaşık 15 bin vatandaşımıza da açık hava sineması gösterimi yapılmıştır.”

“120 MAHALLEDE 360 BİN VATANDAŞIMIZA İFTAR VERİLDİ”

“Ramazan ayında belediyemiz ilçe genelinde iftar faaliyetlerinde bulundu. Mahalle iftarlarıyla son 5 yılda yaklaşık 120 mahallede 360 bin vatandaşımıza iftar vermiş olduk. Bununla birlikte Suriye Elbab’ta, Makedonya’da, Gostivar’da ve Tetova’da da yine belediyemiz iftar programları organize etmiştir.”

“ŞEVKATELİ MAĞAZASI BİN 600 KİŞİYE DESTEK VERDİ”

“Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Şevkateli Mağaza birimimiz bin 600’ün üzerinde vatandaşa hizmet verdi. Aile Danışmanlığı Birimimizde yaklaşık 3 bin kişiye destek sunuldu.”

SAĞLIK HİZMETLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Ahmet Hamdi Gürbüz konuşmasının devamında, tüm bu faaliyetlerle birlikte ilçe genelinde yaklaşık 19 bin vatandaşımıza sağlık hizmeti verildiğini, engellilerimize çeşitli hizmetler verildiğini, temizlik hizmetlerinde yaklaşık 158 bin ton evsel atığın toplandığını, yer altı konteynerleri yapıldığını ve 2 bin 164 cadde ve sokakta çeşitli düzenlemeler yapıldığını söyledi.

Ayrıca, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yaklaşık 100 bin ton asfalt ve 100 bin adet kilit taşı imalatı yapıldığını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 23:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER