EYÜPSPOR KARTALI AVLADI

EYÜPSPOR KARTALI AVLADI
Maçın teknik analizine gelince; Sahada aynı oyun sistemini benimsemiş 4-1-2-3 tertibi ile oynayan iki takım vardı birbirlerinin kopyası gibiydiler.
 
Eyüpspor maça hızlı başladı ve özellikle 17 numaralı Alperen ilk 25 dakika Kartalspor’un sol tarafını felç etti.
Ancak iyi kapanan ve bütün hava toplarını alan Kartalspor’un 5 numaralı futbolcusu Mehmet Sait Uluca ve arkadaşları Eyüpspor’un ataklarını kestikten ve hücum dirençlerini düşürdükten sonra, gol aramaya başladılar. Kartalspor'dan Emrah'ın 33. dakikada attığı gole Eyüpspor 34. dakikada Furkan ile karşılık verdi. 44. dakikada Emrah kendinin ve takımının 2. golünü atarak ilk yarıyı 1-2 galip kapattılar.
 
İkinci devre ise 1-2 galip başlayan Kartalspor, ilk devredeki oyun şeklini değiştirdi. Kendilerine gelen güvenle daha ofansif oynamaya başlayınca önce ikinci golü ve sonra üçüncü golü yediler. 53. dakikada ve 78. dakikada Cem Ekinci 2 gol birden bularak Eyüpspor'u öne geçirdi.
 
Eyüpspor’a gelince; Hikmet hoca kadro istikrarını sağlamış, oyun şeklini oyunculara öğretmiş. Bu sistemde kilit oyuncu orta sahada ofansif oynayan 10 numaralı Mehmet Tosun. Bu oyuncu hızlı dribbling yapabilen, kolay oyuncu eksilten ve top ayağındayken hızlanan bir oyuncu. Bu maçta da diğer maçlarda olduğu gibi yine takımını hızla hücuma kaldırıyor ancak son hareketi yapamıyor. Tıpkı ‘Bal yapmayan arı gibi’!
Hikmet hoca artık sabrı kalmayınca 74 dakikada bu oyuncuyu oyundan alarak defansif yönü kuvvetli olan 8 numaralı Doğan Ateşi oyuna aldı bence yanlış tercihti.
 
Biz hakemler maça çıkmadan ‘hakem şansı’ deriz. Herhalde hocalarında ‘hoca şansı’ var ki bu değişiklikten 4 dakika sonra Eyüpspor 3 golü attı ve hocanın değişikliği cuk oturdu.
 
Son olarak da Hikmet Hoca; Taraftarlar arasında dilden dile dolaşan ‘25 numaralı Erdinç kulüpten alacağından dolayı kulübü federasyona şikâyet etmiş’ söylentilerine itibar etmeyerek bu oyuncuyu ilk 11 de oynattı. Ancak bu oyuncu maçın 44 dakikasında müsait bir pozisyonda pas atmakta geç kalınca rakip futbolcu 7 numaralı Emrah Kaya topu kaparak takımının ve kendisini ikinci golünü attı. Ben de dâhil seyirciler Erdinç’in devre arasında hoca tarafından oyundan çıkarılacağını düşündük ama Hikmet hoca bizi şaşırttı. Bu oyuncuyu 90 dakika oyunda tuttu. ALKIŞLAR Hikmet hocaya!
 
2. Ligde maç yöneten hakemlerin mutlaka baraj nasıl kurulur. Mesafe nasıl ayarlanır konusunda acilen eğitilmeleri gerekir. Yanlış kurulan barajın üstünden kendileri vursun da geçirebilecekler mi görelim bakalım!
 
Hakemler: Ali Zağlı**Gökhan Esen***Yusuf Doğan** Hakan Ülker***(4. Hakem)
Eyüp spor: 87 Erman**23 Erbay**33 Muharrem**25 Erdinç**55 Semih**5 Erkan(kaptan)**4 Gencay***10 Mehmet***17 Alperen***20 Cem *** 22 Furkan***
Kartal spor: 15 Yavuz**3 Anıl**4 Emrah**5 Mehmet***8 Uğur(kaptan)***10 Yağız**11Yasin**12 Aytek**19 Muhammed** 23 kadir** 7 Emrah***
Fotoğraflar: Metin TÜRKMENOĞLU
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Yıldırım
Ali Yıldırım - 4 yıl Önce

Şimdi bu maçın yorumu bumu çok kötü bir haber kardeşim insan bir dakikalarda ne olmuş bir yazar

SIRADAKİ HABER