banner115

Eyüp'ün İddialı Muhtar Adayı - Müberra TURGUTLU AKAN

2019'da gerçekleşecek olan, 31 mart yerel seçimleri için İstanbul'un Eyüp ilçesi Merkez Mahallesinden Müberra Turgutlu Akan muhtar adayı oldu.

Eyüp'ün İddialı Muhtar Adayı - Müberra TURGUTLU AKAN

 Eyüp'ün İddialı Muhtar Adayı - Müberra TURGUTLU AKAN

2019'da gerçekleşecek olan, 31 mart yerel seçimleri için İstanbul'un Eyüp ilçesi Merkez Mahallesinden Müberra Turgutlu Akan muhtar adayı oldu.
EyüpSultan'a çok farklı bir muhtarlık anlayışı getireceğini söyleyen Akan : ''1968 Eyüpsultan doğumluyum. İlköğretimi Eyüp Merkez İlkokulu’nda, orta öğrenimi Eyüp Kız İmam Hatip Lisesi'nde okudum. Eyüp Kız İmam Hatip’in ilk kız öğrenci ve mezunlarındanım.  Anadolu Üniversitesi  Halkla İlişkiler ve İlahiyat Önlisans programlarından sonra, şu anda İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü kazandım ve devam etmekteyim. Türkçe aşığıyım. Türkçem ses bayrağım diyorum ve okumayı çok seviyorum. Buna bağlı olarak internette çeşitli edebiyat sitelerinde editörlük yaptım. Hobi olarak, görme engelliler için seslendirme çalışmaları yapıyorum. 20 yıllık özel sektör iş yaşamım var.  Uzmanlığım Kalite Yönetim Sistemleri (ISO 9001:2015-22000-18001-BSCI, ) üzerinedir. Bu alanda çeşitli eğitimlerim ve denetçi sertifikalarım var.  Kalite Danışmanlığının yanında, İnsan Kaynakları ve Devlet Teşvikleri süreçlerinde de etkinim. Uzman olduğum konulardaki deneyimlerimle Muhtarlığa farklı bir anlayış getireceğim. Ayrıca evliyim, 16 yaşında bir oğlum var.'' cümleleriyle kendini tanıttı.
''Amaç Muhtarlık Değil, Yararlı Olabilmek''
Muhtarlığa Adaylığını koyma hikayesinde babasından ilham aldığını belirten Akan, şunları söyledi:' 'Babam Osman Turgutlu, Eyüp ilçesinde çok sevilen, sayılan biriydi.  Modern Robin Hood derim ben ona... Zenginden alıp fakire veriyordu, gerçekten tam bir fakir babasıydı. Benim babam kanser hastasıydı ve yirmi beş yıl savaştı kanserle.  Savaşırken de  hep hayra koştu. Bu ona güç veriyordu. Babam vefat etmeden önce, üç gün yoğun bakımda kaldı. Yoğun bakımın kapısında beklerken hiç tanımadığımız insanlarla iletişim kurduk.  İletişim kurduğumuz insanlarda  babamın yardım ettiği insanlar çıktılar ve kendi hastalarını bırakıp babama dua etmeye başladılar. Aslında amaç muhtarlık değil, amaç ihtiyacı olan insanlara yararlı olabilmek''
''Eyüp'ü Çok İyi Tanıyorum'' 
Muhtarlığı bir araç olarak değil amaç olarak ve insanlara fayda sağlamak için kullanmak isteyen Akan, Eyüpsultan'da ihtiyacı olanlara yardım etmek için bir fon oluşturmak istediğini ve maddi imkanı olmayan insanlarla birlikte geziler düzenlemek ve bir kütüphane açarak Türkçe'ye katkı sağlamak istediğini anlattı. EyDer  çatısı altında insanlara  yardım amaçlı çalışmalarına devam eden Akan: ''Eyüp`ü çok iyi tanıyorum. Burda doğdum büyüdüm. Ebedi Eyüp Sultanlıyım. Burada çok faydalı olabilirim. Eyüp'ü en iyi şekilde tanıtabilirim'' dedi.
''İnsanların yüreklerine dokunmak istiyorum''
Babasının izinde ilerlemek için muhtar olmak istediğini anlatan Akan:'' Ben insanlara iyilik yaparak yüreklerine dokunmak istiyorum. İnsani değerlerimizi korumamız gerekiyor, insani değerleri korursak iyi bir müslüman oluruz. Benim babam en güzel örnekti. Bende onun gibi faydalı bir insan olarak gençlere, yaşlılara, herkese hitap etmek ve insanların sesi olmak istiyorum.''  
Müberra Turgutlu Akan, rakiplerine başarılar dileyerek  cümlelerini bitirdi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER