Eyüp Stadı YIKILACAK!

Eyüp Stadı YIKILACAK!

Yıllardır atıl bir şekilde duran ve yaklaşık yüzde 70'i belediyeye ait olan Sultan Center'in yenilenmesine başlanıyor. Sultan Center'in yenilenmesi ile Eyüp Stadı ile ilgili ilginç bir süreçte başlıyor!

Eyüplüler'in ve ortaklarının isteklerini yıllarca satırlarımımıza taşıdığımız Sultan Center viran halinden kurtulacak. 
Geçtiğimiz günlerde Eyüpsultan Belediyesi tarafından açıklanan bir habere göre ihalesi yapıldığı anlaşılan tadilat süreci ile ilgili bir takım araştırmalar yapıtık. 


Eyüpsultan Belediyesi'nin yenileneceğini açıkladığı Sultan Center ile ilgili yaptığımız çalışmada önemli sonuçlara ulaştık. 

Gizlenen çizime ulaştık!
Sultan Center'in yenilenme ihalesini alan firmanın internet sitesine girdiğinizde karşınıza "Avlu Eyüp " isimli bir dosya çıkıyor. Bu dosyayı açtığınızda belediyenin de haberinde paylaştığı resimler çıkıyor. Ancak bu arada belediyenin paylaşmadığı bir çizim dikkatimizden kaçmıyor. Bu çizime göre Eyüp Stadı'nın yeri park olarak belirtilmiş, havuzlar ve yürüyüş yollarının yer aldığı bir park haline getirilmiş. Yani Eyüp stadı bu projeye göre yıkılacak, yerine bir park yapılacak. 


Eyüp Stadı yıkılacak mı?
İhaleyi alan firma eğer bu projeyi bire bir uygularsa ve ihaleyi bu çizimlere göre aldıysa ki öyle gözüküyor, bu çizimlere göre Eyüp Stadı yıkılacak. Yok yıkılmayacak deniyorsa, o zaman Eyüp Stadı'nın da Sultan Center gibi yenilenmesi gerekecek, ki ilçe Güvenlik Kurulu'nun maç oynatmama kararı sonrasında yeniden yapılması zaten gündemde. 


Eyüplüler ne istiyor?
Gerek bire bir görüştüğümüz, gerekse sosyal medyadan konuyla ilgili takiplerini yaptığımız Eyüplüler Eyüp Stadının yerinde kalmasını , başka bir yere taşınmamasını istiyorlar. Yeni yapılacak stadın da eski yerinde yapılmasını istiyorlar. 
Vatandaşlar Eyüpsultan Belediyesi'nden en kısa zamanda konuyla ilgili olarak bir açıklama bekliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER