banner115

Eyüp Anadolu Lisesi'nin adı değişti mi?

Eyüp Anadolu Lisesi'nin adı değişti mi?

Eyüp Anadolu Lisesi'nin adı değişti mi?
Sosyal medyayı oldukça meşgul eden soruyu Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli bir yetkiliye sorduk. Eyüp Anadolu Lisesi'nin adının sistemde, eski bakanlardan, Prof. Dr. Ömer Dinçer olarak değiştirildiğini ancak kendilerine değişimle ilgili resmi bir yazı ulaşmadığını belirtti. Kararda Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bir ilgisi olmadığını, direkt olarak Ankara'dan alınan bir karar olduğunu söyleyerek, durumun netleşmesi için bir hafta 10 gün zamana ihtiyaç olduğunu belirtti.
 
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz bazı vatandaşlar Eyüp Anadolu Lisesi'nin adının değiştirilmemesi gerektiğini vurgulayarak, birçok Eyüplü'nün buradan mezun olduğunu, Eyüp üstünde bazı oyunların oynandığını vurguladılar. 


İsmin doğru bir isim olduğunu düşünmüyorum!
Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız, Eyüpsultan'ın tanınmış isimlerinden İşadamı Ziya Purde, bu karardan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini vurgulayarak şunları kaydetti: 
"Ben Eyüp Lisesi mezunlarından Ziya Purde. Bu güne kadar çocukluğumuzun ve gençliğimizin, anılarımızın geçtiği lisenin adının Eyüpsultan Anadolu Lisesi olarak kalmasını diliyoruz. Atanan ismin çok doğru bir isim olduğunu düşünmüyorum, bunun bir an önce düzeltilmesi gerektiğine inanıyorum, saygılarımla.." 


Kendi memleketinde bir okula adını versinler!
Adalet Partisi İstanbul İl Başkanı Kemal Aydın'da doğma büyüme Eyüplü olduğunu, Eyüp Anadolu Lisesi mezunlarıdan biri olduğunu belirterek, " Doğma büyüme Eyüpsultanlı olarak, çocukluğumuzun ve okul dönemimizin en güzel yıllarımızın geçtiği okulumuzun adının eski bir bakanın adının verilmesi bizi çok üzdü. Sayın Ömer Dinçer'in eski bir bakan oluşu ve Göktürk'te oturuyor oluşu Eyüplüler'i hiç bir zaman bağlamamıştır. Eğer sayın bakanın ismi bir okula verilecekse kendi memleketinden, bir okula verilmesi daha uygun olur. Biz Eyüplüler olarak Eyüp Anadolu Lisesi'nin isminin kalmasını istiyoruz" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118