ERDOĞAN EYÜP SULTAN’DAYDI

ERDOĞAN EYÜP SULTAN’DAYDI

ERDOĞAN EYÜP SULTAN’DAYDI

 ERDOĞAN EYÜP SULTAN’DAYDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel merkez binasının açılışını gerçekleştirdi.

Eyüp sultan  Defterdar mahallesinde  bulunan ( TÜGVA) Genel  merkezi yapılan  törenle  hizmete girdi. Açılış kurdalasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın kesti.

(TÜGVA )Genel Başkanı İsmail Emanet, yaftalayan değil herkesi kucaklayan, engel çıkaran değil sorunları çözen, karamsarlığa sevk eden değil umut aşılayan bir anlayışla çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İsmail Emanet, yaftalayan değil herkesi kucaklayan, engel çıkaran değil sorunları çözen, karamsarlığa sevk eden değil umut aşılayan bir anlayışla çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla vakfın Eyüpsultan'daki Genel Merkezi binasının açılışı gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Emanet, vakfın genel merkezinin, Türkiye gençliğinin uğrak noktalarından biri olacağına inandıklarını vurguladı.

Vakfın genel merkezinin İstanbul'un fethinin manevi komutanı Eyüp El Ensari Hazretleri'nin, fethin komutanı Fatih Sultan Mehmet Han'ın ve fethin en önemli sembollerinden olan İstanbul surlarının yanı başında olmasının ayrı bir anlam ifade ettiğini belirten Emanet, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bizler de yaşamayı değil, yaşatmayı önceleyen kadim İslam medeniyetinin mensupları olarak asrı saadetten bu yana asıl fetihlerin şehirlerin ve coğrafyaların değil, gönüllerin fethi olduğuna inanmaktayız. Bizler de bu anlayışla kurulan Türkiye Gençlik Vakfı olarak, Türkiye gençliğinin gönülleri fethetme gayesiyle dil, ırk, fikir ayrımı yapmaksızın kendisini ülkemizin bir ferdi olarak gören herkese kapılarımızı sonuna kadar açtık."

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER