ERBAKAN STARTI EYÜPSULTAN'DAN VERDİ

ERBAKAN STARTI EYÜPSULTAN'DAN VERDİ

ERBAKAN STARTI EYÜPSULTAN'DAN VERDİ
 


Ne Aldanan Ne Aldatan Yeniden Refah, Yeniden Erbakan

Fatih Erbakan “2. Kırk Yıl Yürüyüşü” nün startını Eyüp Sultan’da verdi

 

Türk Siyasi hayatında önemli yeri olan ve Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan Refah Partisi tekrar siyasi hayata döndü. Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan tarafından İçişleri Bakanlığına Yeniden Refah Partisi adıyla kuruluş dilekçesini vererek siyasi sahnede yerini aldı.

Refah’ı tekrar siyasi hayata döndüren Fatih Erbakan, Partinin kuruluş dilekçesinden sonra, ilk resmi mitingini Eyüp Sultan’da yaptı. Öğle namazını Eyüp sultan Camii’nde eda ettikten sonra coşkulu bir kalabalıkla miting alanına gelen Fatih Erbakan, alanda bulunanların “Ne Aldanan, Ne Aldatan, Yeniden Refah, Yeniden Erbakan”  sloganları ile karışılanda. Burada partililere seslenen Erbakan, Refah Partisi’nin 2. Kırk Yıllık Büyük Yürüşüne başladığını söyleyerek, partisini tek başına iktidar taşıyacaklarını sözünü verdi.  Mitinge, Osmanlı Padişahı Abdülhamid’in torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’nun yanı sıra Parti kurucular kurulu üyeleri ve İstanbul İl Başkanı ve ilçe başkanları ve yakın illerden gelen çok sayıda partili katıldı.

Miting Abdullah Hoca’nın duaları ile başladı. Kürsüye ilk olarak Osmanlı Padişahı Abdülhamid’in torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu'u çıktı. Yeniden Refah Partisi’yle birlikte Osmanlı Ruhu’nun geri geleceğini söyleyen Osmanoğlu, “Özellikle belli bir kesim tarafından Osmanlının kötülendiğini, Rahmet Hocamız Necmettin Erbakan hocamız bunlara zamanında gerekli cevapları verdiğini fakat bazı çevrelerin bunu hala ısrarla devam ettirdiği belirten Osmanoğlu Refah Partisi’nin bu kutlu yürünüşün içinde bulunmaktan onur duyduğunu söyleyerek, Osmanoğlu, Ayasofya’ya bilet alarak değil. Abdest alarak girmek istediklerini söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen Fatih Erbakan Partisini iktidara taşıyacaklarını belirterek, Partimizi Şehzadeyle kurduklarını ve intikam için gelmediklerini belirtti.

Fatih Erbakan yaptığı konuşmada, “Millî görüşün koalisyon ortağı olduğu birinci 40 yıldan sonra, mili görüşün tek başına iktidar olacağı ikinci 40 yılın startını veriyoruz. Millî görüş akımının ilk siyasi partisi olan Milli Nizam Partisi'ni sultanların kurduğunu, Babam Necmettin Erbakan’ın Milli Nizam Partisi'ni kurarken 'Bu partiyi sultanlar kurdu. Bu partiyi sultan Abdulhamid Han kurmuştu’ şimdi biz de diyoruz ki milli görüşün ikinci 40 yıldaki temsilcisi olan Refah Partisi'ni Erbakan'ın kastettiği şehzademizle birlikte kuruyoruz. Onun ilkeleri doğrultusunda devam ettireceğiz" dedi. Fatih Erbakan "Yeniden Refah Partisi kinle haset hırsıyla yola çıkmadığını. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak yapılan tüm hayırlara teşekkür etmek, eksikleri tamamlamak, yanlışları düzeltmek için yola çıkıyoruz. Babam Erbakan’ın Başkabakan olduğu dönemde memur maaşlarını 2 katına çıkardığını ve denk bütçenin gerçekleştirildiği. Bizim iktidarımızda ise bütün iç ve dış borçların ödeneceğini belirterek, ilk işlerinden birisinin de Ayasofya’yı ibadete açmak olacağı" söyledi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 23:14
YORUM EKLE
banner120
SIRADAKİ HABER