EMEL BİLENOĞLU'NDAN TAPU TAAHHÜTNAMESİ

Millet İttifakı (CHP) Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Alibeyköy'de, vatandaşlara "Ben sizin tapu sorununuzu çözeceğim diye söz değil, bu sorunuzu çözeceğim diye taahhütname imzalayacağım" dedi.

EMEL BİLENOĞLU'NDAN TAPU TAAHHÜTNAMESİ
EMEL BİLENOĞLU'NDAN TAPU TAAHHÜTNAMESİ
Millet İttifakı (CHP) Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Alibeyköy'de, vatandaşlara "Ben sizin tapu sorununuzu çözeceğim diye söz değil, bu sorunuzu çözeceğim diye taahhütname imzalayacağım" dedi.
Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu, dur durak bilmeden halkla buluşmaya devam ediyor. Gün içinde esnaf ve sokak çalışmalarını sürdürürken, akşamları yaptığı ev ziyaretleriyle vatandaşlarla bir araya geliyor, sohbet ediyor.
Alibeyköy Merkez Mahallesinde yıllardır tapu bekleyen hak sahiplerini ziyaret eden ve vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanan Bilenoğlu, vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinledi ve projelerini anlattı.
Vatandaşlar, topu sorununun yarım asırdır çözülmediğini belirterek, "Halen bu evlere mahkum edilmiş durumdayız. Bugün sizleri daha yaşanılabilir evlerde konuk etmek isterdik. Burada sizinle tapu ve mülkiyet hakkımızı değil de, farklı konular hakkında taleplerde bulunmak isterdik. Ne yazık ki önceliğimiz tapumuzun verilmesidir. Bu konuda biz hak sahiplerine net cevaplar ve kesin çözüm projelerinizi anlatmanızı bekliyoruz" dediler.
Vatandaşları dinleyen Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu, "Ben bugün buraya sizin benden nasıl bir talepte bulunacağınızı bilerek ve çözüm önerilerimle geldim. Tapu talebinize geçmeden önce şunu belirtmek istiyorum. Gittiğim her yerde bana 'Rakibinizin 53 projesi varken, siz neden onun kadar proje anlatmıyorsunuz."Yapılmadığı taktirde 53 değil, 153 projede açıklanır. 25 yıldır Eyüpsultan ilçesini yönetenler, halen Eyüpsultan’da 53 projeye ihtiyaç var diyorsa, ortada çok ciddi bir sıkıntı var demek. O zaman birileri de çıkar sorar. Peki siz 25 yıldır ne yaptınız. Benim sayısal olarak kimseyle proje savaşına girmek gibi bir derdim yok. Açıkladığımız her proje, ayakları yere basan ve insana dokunan projelerdir. 53 projede sizin dertlerinize derman olacak bir proje varsa çıkıp onu söylesinler. Eyüpsultan Belediyesi borç batağında. Hangi parayla, hangi ekonomik çözümlerle o projeleri yapacaklar çıkıp önce onu açıklasınlar.
Ben her seçim öncesi gelip, namus ve şeref sözü veren ve yıllardır tapunuzu vermeyen bir siyasetçi değilim ve asla olmayacağım. Ben size tapu sözü vermiyorum ben size bu sorunu çözeceğime dair Taahhütname imzalayacağımı söylüyorum. Ne demiş atalarımız, 'Söz uçar yazı kalır.' Bugün burada sizlere tapu sözü verip gitmek kolay olur. Sonra diğer siyasetçiler gibi önümüzdeki 5 yıl boyunca bir daha sizinle görüşmem olur biter. Ancak bu durum ne benim siyasetçi kimliğime nede bir anne olan kadın kimliğime yakışır. Onun için, tapunuzu veriyorum demek yerine, tapunuzu vereceğime dair Taahhütname imzalamaya hazırım diyorum.
11 Mart akşamı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ekrem İmamoğlu ile birlikte, Eyüpsultan’da yaşayan tüm hak sahipleriyle buluşuyoruz. O gün İstanbul Belediye Başkan adayımızla birlikte siz hak sahiplerinin tapu sorununu çözeceğimize dair Taahhütnameyi birlikte imzalayacağız. Siz hak sahiplerini kendi evlerinize sahip çıkmak adına şimdiden davet ediyorum. Tapunuzu size vermek bir lütuf değildir. Bu sizin Anayasal hakkınızdır. 11 Mart Pazartesi akşamı kendi emeğinize ve çocuklarınızın geleceğine sahip çıkmak adına büyük buluşmaya sizleri davet ediyorum" dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
DRAF
DRAF - 3 ay Önce

Dffig

banner120
SIRADAKİ HABER