EKREM İMAMOĞLU, TAAHHÜTNAME İMZALADI

Millet İttifakı (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Yeşilpınar Mahallesi'nde tapu sorunu olan vatandaşlarla bir araya gelerek, tapu sorunlarını çözeceği yönünde söz verdi ve altı maddelik taahhütname imzaladı.

EKREM İMAMOĞLU, TAAHHÜTNAME İMZALADI

Millet İttifakı (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Yeşilpınar Mahallesi'nde tapu sorunu olan vatandaşlarla bir araya gelerek, tapu sorunlarını çözeceği yönünde söz verdi ve altı maddelik taahhütname imzaladı.

CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu ile birlikte Yeşilpınar Mahallesi'ne gelen İmamoğlu, Moderatörlüğünü Bilenoğlu'nun yaptığı ''Eyüpsultan İmar ve Tapu" konulu panele katıldı.

Panelde konuşan Ekrem İmamoğlu, ''Biz size iyi dil kullanacak, güler yüzle, kibirden uzak, herkesi kucaklayan, derin bir hoş görüyle hizmet edeceğiz. Bizler, Mevlana'nın ve Hacı Bektaşi Veli'nin ahlakıyla bu kenti yöneteceğiz. Birlikte adaletle yöneteceğiz'' dedi.

Vatandaşların plan sorununun kalmayacağını belirten CHP İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, '"Vatandaşların elinde tapu tahsis belgesi varsa, bu anlamda hak elde etmişse, insanları hakkınızda şüphe etmeye sevk edecek hiçbir davranışta bulunmayacağız. Hak sahibi vatandaşlara tapusunu mutlaka öncelikle vereceğimize söz veriyorum. Planlama yapılacak, insanlar oyalanmayacak. Vatandaşın kafası karışmayacak.

Bir mahallede plan süreci yıllar yılı oyalayarak, insanları ötekileştirerek, paylaşmadan, insanlara süreçle ilgili bilgi vermeden yıllarını yemeyeceğiz. Göreve gelir gelmez plan sürecini hızlıca ilçemizle beraber dayanışma halinde çözeceğiz. Farklı kurumlarla yapılan sözleşmede belediye garantör olacak ve vatandaş asla yalnız bırakılmayacak.

Kentsel dönüşüm bir çile olmaktan çıkacak. Kentsel dönüşüm sadece bina yapmak değildir. O mahallenin düzeninin yitirmemesini, komşulukların dağılıp gitmemesine de dikkat edilecek. İnsanların yerinde dönüşümle yaşadıkları yerde mülk sahibi olmaları sağlanacak. Yani sürgün olmayacak. Komşuluk düzeninizin korunduğu bir kentsel dönüşüm gerçekleştireceğiz" dedi.

Bu sistemde kiracıları da gözeteceklerini belirten İmamoğlu, "Kentsel dönüşüm sonunda bir bölgede konut fazlası varsa, o bölgede yıllarını geçirmiş, yaşamış kiracılara ucuz konut elde etme konusunda yardımcı olunacak. Kiracıları yok saymayacağım. Öyle semtler var ki, 25 yıldır mülk sahibi ama 25 yıldır kiracı oturuyor. Kiracının imkanları varsa ona da mülk sağlanacak, uygun koşullarda satışı yapılacak. Nitelikli mesken elde edilmesi konusunda derin bir tecrübeye sahibim. Sizi, kamu eliyle aldatan bir anlayışa, bizim dönemimizle beraber son vereceğiz. Bu şehir depremi test etmiş bir şehir. Henüz depremi yaşamış bir şehir değil. Sorunları çözmediler. Yanına, siyasetin konusu olmaması gereken sorunu, damarına kadar siyasete soktular. Birçok yerde iflas ettiler. Tek yaptıkları, boş kamu arazilerinde lüks konut yapmak oldu" dedi.

"Samimiyetimize inanın" diyen İmamoğlu, kendisine imzalaması için tapu sorunlarının çözümüne yönelik taahhütname uzatılınca, "Geçen hafta da imzalamıştım. Mükerrer olmasın" dedi.

Taahhütnameyi arkadaşlarına okuttuğunu belirten CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "Arkadaşlarıma okuttum, incelettim. Kuru kuruya imzalamıyorum. Arkadaşlarıma sordum, 'Hemen imzala' dediler. 'Neden' dedim. 'Biz daha fazlasını veriyoruz' dediler" Huzurlarınızda taahhütnameyi imzalıyorum. Bu imzanın anlamlı hale gelmesi için, beni ve Bilenoğlu'nu seçmeniz gerekecek. Bizim yüreğimize, samimiyetimize ve ayrımcılık yapmayacağımıza inanın" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 14:15
YORUM EKLE
banner120
SIRADAKİ HABER