banner115

DÜNYA SAĞLIK HAFTASI KUTLANIYOR

DÜNYA SAĞLIK HAFTASI KUTLANIYOR

DÜNYA SAĞLIK HAFTASI KUTLANIYOR
Dünya Sağlık Örgütü tarafından tüm dünyada 7- 13 Nisan tarihleri arasında kutlanan Dünya Sağluk Haftası dolayısıyla Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürlüğü Eyüpsultan Meydanı'nda bir stand açtı. Tansiyon, şeker ölçümünden işitme kontrolüne kadar birçok sağlık testini yaptırabileceğiniz bu standda, sağlıkla ilgili bir çok konuda bilgiler de alabiliyorsunuz.  


Konuyla ilgili olarak görüşlerini istediğimiz Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Muhammed Atak, Eflatun Medya'ya özel, şu açıklamalarda bulundu: 


" Dünya Sağlık Haftası, Dünya Sağlık Örgütü tarafından 7-13 Nisan tarihleri arasında kutlanıyor. Biz de bu hafta dolayısıyla Eyüpsultan'da, sürmekte olan sağlık hizmetlerimizi halkla temas edecek şekilde bir araya getirelim istedik. Yapmakta olduğumuz sağlık hizmetlerini standlar açarak burada yapıyoruz. İlk olarak tansiyon ve şeker ölçümleri yapılıyor. Ardından diyetisyen arkadaşlarımız obezite ile ilgili bilgilendirme yapıyorlar. Çocuk, anne sağlığıve kanser taramaları ile ilgili genel bilgiler veriliyor ve yönlendirmeler yapılıyor. Bunun yanında ağız ve diş sağlığı, göz taraması, ve işitme taraması da burada yapılıyor. Amacımız halkımızı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek. Sağlıklarına kendilerininde sahip çıkması için yönlendirmek."


Organ bağışı çok önemli
Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Muhammed Atak, organ bağışının sağlık açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, standlarında organ bağışı da aldıklarını belirtti. Dr. Atak organ bağışı ile ilgili de şunları kaydetti: " En büyük eksiğimiz organ bağışı. Ülkemizde canlıdan canlıya organ nakli çok fazla, ama ölüden çok çok az. Organ bağışı yapan bir kimsenin vefatından sonra değerlendirme yapılıyor. İhtiyaç varsa, ailesinden tekrar izin alındıktan sonra organ alınıyor"
İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün sağlık standı 13 Nisan Cuma gününe kadar Eyüpsultan Meydanı'nda olacak.
Fotoğraflar:
Metin TürkmenoğluGüncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118