BİLENOĞLUNA YOĞUN İLĞİ

BİLENOĞLUNA YOĞUN İLĞİ

BİLENOĞLUNA YOĞUN İLĞİ

 
BİLENOĞLUNA YOĞUN İLĞİ


Vizyonumuz: Eyüpsultan'ı sevgi BAŞKENTİ haline getirmek

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu, 25 yıl sonra Eyüpsultan'a sosyal belediyeciliği getirerek Eyüpsultan'da umudun ışını yakmak istediğini söyledi.
Vizyonlarının Eyüpsultan'ı , tarihinin de barındırdığı kadim değerlerin de esas alarak, sosyal ve kültürel bir sevgi BAŞKENTİ haline getirmek olduğunu belirtti.
CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı Emel Bilenoğlu, başlıca amaçlarının, Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi'nden aldığı eğitim ile hayata estetik açıdan bakmak. Tüm hayatı boyunca, el attığı her alanda başarı odaklı olmak, Kadın sevecenliği ve yumuşaklığıyla karşılıklı güvene ve  sevgiye dayalı ilişkiler kurmak, Farklı kültür, siyasi görüş, eğitim seviyesine sahip insanlarala karşılıklı saygıya dayalı ilişkiler geliştirmek, Katılımcılığı ön planda tutarak, kararlarda ortak akıl ile hareket etmek. Dürüstlük, doğruluk ve etik standartlara en üst seviyede uyarak şeffaf ve hesap verilebilir olmak. Hedeflere ulaşmak için proaktif olarak harekete geçerek, başlamadan önce doğru ve etik bir planlama için yetereli zaman ayırmak. 
Eyüpsultan gibi Muhafakatar bir seçmen kitlesinin ağırlakta olduğu bir yerden aday olan Bilenoğlu, aday gösterildiği takdirde ipi göğüsleyeceğinden çok emin olduğunu söyledi. 
Eyüpsultan'da yaptığı esnaf ziyaretleri sırasında çok sayıda kadın adayla temas kuran Bilenoğlu'na kadınların ilgisi çok yoğundu. Esnafların sorunları dinleyen ve projelerinden bilgiler veren CHP Aday Adayı Bilenoğlu, "Özellikle kadın seçmen adaylarına çok güveniyor." Son yıllarda ülkemizde kadına şiddet ve kadını aşağılamanın adeta bir gelenek halinde geldiğini söyleyen Bilenoğlu, "Artık Eyüpsultan'ı kadınların yönetmesinin zamanının geldiğini söyledi."  Gazetemizin bir sorusu üzerine aday gösterilmediği takdirde ne yapılacağı sorulduğundan, Bugün Emel Bilenoğlu ne yaptıysa, nasıl canla başla çalışıyorsa, o zamanda mevcut adayın talebi doğrultusunda yine aynı çalışmayı ve aynı duruşu sergileyeceğini belirtti.
CHP Aday Adayı Emel Bilenoğlu'nun başlıca projeleri şunlar;
- EYÜPSULTAN'ın tarihi ve inançsal önem ve özelliklerinden hareketle, sevgi ve anlayış dilini tüm belediye hizmetlerinde hakim kılmak,
- EYÜPSULTAN'ın tarihsel mirasını öne çıkaracak proje ve uygulamalarla öncelikli önem vermek,
- Belediye kapılarını halka açıp, bütçeyi halkın ihtiyaçları doğrultusunda tüm EYÜPSULTAN halkının rahat, güvenli, mutlu, sağlıklı ve medeni koşullarda yaşayabilmesi için harcamak.
- Kadınlarımızı sosyal hayata daha fazla entegre etmek için iş alanları yaratmak, dayanışma ve kültürel etkinlikler düzenlemek ve kadınlarımızın aktif olarak katılmalarını sağlamak,
- Gençler ile gençleri diyalog kurulacağı bir ortam yaratarak gençlerin kişisel ve külterel gelişim, eğitim ve gelecekle ilgili sorunlarına çözüm bulmak,
- Cumhuriyetin kurucu felsefesini ve değerlerini yaygınlaştırmak için, çocuklara ve gençlere yönelik, eğitimler, atölye çalışmaları, sanatın tüm dallarında, etkinleri, projeleri üretmeye öncelik vermek,
- Çocukların gelişimine katkıda bulunmak için, çocukların fizyolojik ve ruhsal sağlığı, güvenliği, eğitimine yönelik çalışmaları konunun uzmanları ile geliştirerek, çözümler bulmak,
- Belediyenin hizmetleri ile doğumdan ölüme kadar hayatının bütününden, bireylerin yanında olduğunu hissettirmek.

CHP Aday adayı Emel Bilenoğlu, 1971 yılında Bartın ili Amasra ilçesinde doğmuş, Çorum İskilipli Ömer Astsubay ve Saraybosna'dan gelmiş, göçmen İfet Hanımın çocuğuymuş. İlköğretimini Paşabahçe İlkokulu'nda, Liseyi Kandilli Kız Lisesinde tamamlamış. Üniversiteyi ise Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Santlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü'nden mezun olarak tasarımcı olmuş. Yaşantısını uzun yıllardır Eyüpsultan'da devam ettiren Bilenoğlu, 15 yıl özel sektörde farklı şirketler profesyonel tasarımcı olarak görev yapmış. 10 yıldır kendi tasarım ofisini yöneten Bilenoğlu, Evli ve 2 çocuk annesiy. İngilizce biliyor.
2014 yılında yola çıktığı siyaset mücedelesinde CHP içinde sürdürmeye devam ediyor. Çağdaş Kadınlar Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiş. Eyüp Dostlar Vakfı çatıı altında "Eyüp'te Yaşayanların Dilinden Som Yüzyılın Hikayesi" organizasyonun üstlendiği proje sorumlulğu ile 12 Mayıs 2018 tarihinde binlerce Eyüpsultan'lıyı bir araya getirmiş. Bilenoğlu aynı zamanda ADD üyesi. Demokrasinin yerel de başlaması gerektiğini söyle Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı Emel Bilenoğlu,  "Tüm kültürel birimimle ve evrensel değerler içeren vizyonumla, baraşı ordaklı çalışma disipliniyle Eyüpsultan Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu belirtti.
(Haber - Fotoğraflar: Turgay ARSLAN)

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 23:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER