banner115

Bilal Erdoğan Mevlevihane'de iftar yaptı,ödül verdi!

Bilal Erdoğan Mevlevihane'de iftar yaptı,ödül verdi!

Bilal Erdoğan Mevlevihane'de iftar yaptı,ödül verdi!
Eyüp'te bulunan Girişimci İşadamları Vakfı tarafından verilen ve bu yıl 6.'sı düzenlenen Girişimcilik Ödül Töreni 28 Mayıs 2018 Pazartesi akşamı Eyüp Bahariye Mevlevihanesi'nde, Necmettin Bilal Erdoğan'ın da katılımıyla yapıldı.
 
Program iftar yemeği ile başladı. Oldukça kalabalık olan ve Haliç kıyısında verilen iftar yemeğinin ardından ödül töreni için ana salona geçildi. 


İftarın ardından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ödül töreninin açılış konuşmasını Girişimci İşadamları Vakfı Başkanı Mehmet Koç yaptı. Sinevizyon gösteriminin ardından da kürsüye Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan çıktı. Girişimcilik konusundaki düşünceleri salondakilerle paylaşan Erdoğan, Peygamber Efendimiz'in yapmış olduğu girişimciliği anlattı.

Erdoğan konuşmasında, “Girişimci algısı farklı boyutta. Zamanın gerekleri, realitesi farklı bir boyutta. Aslında girişimci nedir? Bir işi ya başkalarından daha iyi ve verimli yapıp kitlelere beğendirmeniz icap eder ya da yapılmayan bir işi yine toplumla buluşturmanız ve onu sürüme sunmanız gerekir. Biliyorsunuz, peygamber efendimiz ashabıyla beraber Medine’ye göç ettikten sonra sahabe efendilerimizle istişare ediyorlar. Acaba biz pazarın içine mi katılmalıyız yoksa kendi pazarımızı mı kurmalıyız. O zaman mevcut çarşının içine girmektense Müslümanlar kendi çarşılarını kuruyorlar ve müşteri orada yapılan ticaretin daha adaletli olduğunu gördükçe bir taraftan diğer tarafa kaymak suretiyle sahabe efendilerimizin ticaretini güçlendiriyorlar. Aslında bu bir girişimcilik. Nasıl girişimcilik? Mevcut olan ticareti daha verimli, daha düzgün, daha adaletli bir şekilde yapabilmek” ifadelerine yer verdi.


Erdoğan, Türkiye'de girişimci yetiştirilmesinin gerektiğine vurgu yaptı. Bin 400 yıl önce, Müslümanlardaki girişimci ruhun günümüzde sorgulanması gerektiğini ifade eden Erdoğan, “Bin 400 yıl önce Hicaz'dan çıkıp, Semerkant'a, Çin'e, Endülüs'e uzanan o girişimci ruh, şimdi bizde var mı? İşte bunun sorgulanması gerektiğini düşünüyorum"  dedi. 


Bilal Erdoğan’ın konuşmasının ardından geleneksel 6. GİV Girişimcilik Ödülleri'nde ödüle layık görülen projeler ve girişimler açıklandı. Ödül kazanmaya hak kazananlara plaketlerini Bilal Erdoğan takdim etti.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118