banner115

Başkanlar seçimi değerlendirdi!

Başkanlar seçimi değerlendirdi!

Başkanlar seçimi değerlendirdi!
Gelecek yıllarımızı şekillendirecek, çok önemli bir seçim olan 24 Haziran seçimlerinin hemen öncesinde Eyüpsultan'da teşkilatları bulunan partilerden Ak Parti İlçe Başkanı Adem Koçyigit'e, CHP İlçe Başkanı Sinan Akçiçek'e, MHP İlçe Başkanı Aydın Yırtıcı'ya, Saadet Partisi İlçe Başkanı İlker Çiftçi'ye ve İyi Parti İlçe Başkanı Olcay Uçar'a 24 Haziran seçimlerini sorduk. Herbiri kendi partisi doğrultusunda sorumuzu cevapladılar. Gazetecilik etiği doğrultusunda, çok önemli bir konuda sorduğumuz soruya verdikleri cevapları aynen yayınlıyoruz.


Ak Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit
Öncelikle şunu söylemek isterim ki, bizim parti olarak yerel-genel diye bir ayrımımız yoktur. Tüm seçimleri önemsiyor ve ona göre çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Elbette her seçim kendi içinde önem arz etmektedir. Genel seçimin yerel seçimi etkileyeceği gibi, yerelinde geneli etkileyeceğini düşünüyorum. Çünkü her gün vatandaşımızın içindeyiz, yanındayız. Onlar sürekli sizleri görüyor, çalışmalarınıza şahit oluyor. Genel seçimleri elbetteetkileyecektir. 
Bizim sadece seçime odaklı bir çalışmamız yok. Biz milletimiz için gece gündüz çalışmayı göze almış bir partiyiz. Bunun en güzel örneğini Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da görmek mümkündür. Biz enerjimizi ondan aldığımız gibi o da enerjisini bu milletten almaktadır.  
Seçim stratejimiz ise, en kısa tabirle söylemek gerekirse; Az Laf, Çok İş. Tabi bu cümle tek başına yalın duruyor olabilir. Önümüzde bir seçim var. Onunla ilgili hazırlıklarımız sürüyor. Gündemimiz çok yoğun. Önümüzdeki süreç çok daha yoğun geçecek onun hazırlığını da yapıyoruz. Günlük programlar, haftalık programlara kadar ayrıntılı bir taslağımız var elimizde. Mahalle mahalle, sokak sokak tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı hedef edindik. Selam vermediğimiz hiçbir vatandaşımız kalmayacak inşallah. Bu vesileyle, neler yaptık, neler yapacağız ilçemizde bunları konuşma fırsatı da buluyoruz. 
Yerel seçimlerin erkene alınma ihtimali var mı?  Şuan önümüzde 24 haziran seçimleri var, şuan parti olarak bu seçime odaklandık. Yerel seçimlerin zamanında yani 2019 mart ayında olacaktır.


CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sİnan Akçiçek
24 Haziran'ı bir baskın seçim olarak görüyoruz. Muhalefeti hazırlıksız yakalamaya yönelik atılmış bir adımdır. İktidar ve MHP'nin Türk demokrasisine karşı kurmak istediği bir kumpas olarak görüyoruz. Ama kurdukları kumpas terse döndü. Muhalefet bloğu bu kumpasa karşı birarada durarak, doğru adımlar atarak doğru cevaplar vermeyi başardı. İyi Parti'yi seçime sokmayarak, milletvekili çoğunluğunu ellerine almaya çalıştılar, ancak CHP'nin 15 milletvekilinin İyi Partiye geçişi ile grup kuruldu ve bu risk ortadan kaldırıldı. İttifakı, sadece kendilerinin kurabilecekleri birşey sandılar, ama muhalefet daha güçlü bir ittifakla ortaya çıktı. 100 bin imzayla adaylaşmanın kolay olmayacağını düşündüler, 4 adayın100 bin imza sınırınıaşarak aday olduklarına tanık olduk. 
Diğer bir konu muhalefet bloğu gerçekten de parlamenter demokratik sisteme dönüş noktasında kararlı ve istekli olduğunu, ortadan kaldırılan hukukun ve adaletin tekrardan tesisi için güç birliği yapacağını net bir şekilde gösterdi. 24 Haziran seçimleri bu millet için bir milat olacak ve miladı da millet yazacaktır. Muhalefet bloğu ilk turda milletvekili çoğunluğunu elde edecek, 2. turda da yüzde 55-60 bandında Cumhurbaşkanı'nı seçecek.  Bu Cumhurbaşkanı, ülkeyi gerçekten demokratik ve dış politikada, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta sulh, cihanda sulh"politikasına dönük, içte de toplumu ayrıştıran bir Cumhurbaşkanı değil, parti rozetiyle gezen bir Cumhurbaşkanı değil, 80 milyonu kucaklayan ve 80 milyonun  Cumhurbaşkanı olan ve yakasında Türkiye Bayrağı rozeti olan bir Cumhurbaşkanı olacağına inanıyoruz. 
Malesef iktidarın kurduğu bu ittifak yasası ters tepince de yukarıda kullandığı gergin bir dil, gergin bir üslup var. Bunun çok doğru olduğunu düşünmüyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar, yukarıdaki o gergin dile karşı aşağıdaki siyaset yapıcılar, bizler, kesinlikle o gergin dilin bir parçası olmayacağız, alanlarda, meydanlarda kendi düşüncelerimizi anlatacağız, gerginlikten ve kaostan uzak durmasını da bileceğiz.


MHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Aydın Yırtıcı
Siyasi tarihimize adını altın harflerle yazdırmış, ülkemizin en zor ve kritik dönemlerinin yol göstericisi olmuş,  Türk Dünyasının Bilge Lideri Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey'in önderliğinde 24 Haziran 2018 seçimleri için MHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığı olarak tüm hazırlıklarımızı yapmış bulunmaktayız. 
Ülkemizi kuşatmaya çalışan tüm iç ve dış tehditleri, oyunları, tezgahları yine yüce Türk milletinin iradesiyle bozmak için hazırız.
24 Haziran 2018 seçimlerinin başta Eyüpsultan olmak üzere ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Türk devleti ve milleti daim olsun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene.


SP Eyüpsultan İlçe Başkanı İlker Çiftçi
Ülkemizde her zaman olduğu gibi bugünde,  kardeşçe yaşamaya, kardeşçe  kucaklaşmaya  en çok  ihtiyacımızın olduğu dönem içerisindeyiz. Her zor dönemde barış ve kardeşliği savunan Milli Görüş hareketi hatırlayacağınız üzere;
12  Eylül  öncesi Ülkemiz gençliği SAĞCI-SOLCU diye birbirine kırdırılıyordu. 5000 numaralı silah Ahmet oğlu Kürşat'ın eline, 5001 numaralı silah ise Mehmet oğlu Devrim'in eline verilmişti.
Kimisi  marşlar ile nara atıyor, kimisi özgürlük türküleriyle meydan okuyordu. 
Milli ve manevi değerlerimizi esas almayan politikacıların yanlış yönetimi yüzünden gençlerimiz SAĞCI ve SOLCU diye birbirinden ayrılarak, birbirinden uzaklaşarak, düşman askerine kurşun sıkar gibi tetiğe dokunmak zor gelmiyordu. 
Daha sonra ALEVİ-SÜNNİ çatışmasını deneyen şer güçler,  vahim olaylar ile   iç savaş çıkartılmaya çalışıldığı bir zamanda,  siyonizmi ve destekçilerini tek tek, ilmek ilmek belgelerle anlatan Prof.Dr.ERBAKAN hocamız Milli Görüş hareketi ile mücadelesini sürdürüyor, sürekli kardeşçe kucaklaşmayı vurguluyordu. Yine ülkemizde TÜRK-KÜRT kartını oynamaya çalışanların perde arkasındakini deşifre etmeğe çalışan Milli Görüş Lideri “Emperyalizme köle olduktan sonra  Kürt olmuşsun, Türk olmuşsun ne olur ki "Kuklayı değil,kuklacıyı görün mesajını vererek birlik ve beraberliği vurguladı.  
 Yine Referandum öncesi karışıklık çıkaran sözde müttefiklerimiz olduğu tespit edilen emperyalistlerin referandum sonrası ülkemizde  LAİK- ANTİLAİK çatışması oyunlarını, Milli Görüş temsilcisi Saadet Partisi görerek oyuna gelmedi.Ülkemiz insanı bir bütündür mesajını verdi
Tıpkı Sağcı-Solcu,Türk-Kürt,Alevi-Sunni,İlerici-gerici,Laik-Antilaik,Evet-Hayır,söylemlerinden sonra şimdi de, "Bendensen MİLLİ,değilsen  GAYRİ MİLLİ" kutuplaşmasına sağlayan çevrelerin oyununu, Milli Görüş temsilcisi Saadet yeniden bozup, ülkemiz insanı bir bütün olarak millidir. Dış müdahalelere bir bütün olarak karşı koyarak  birlik ortamını sağlayacaktır. Şimdi "Ya bendensin yada güle güle" söylemlerini dile getiren hükümete sorsak; Ülkemizin milli ve doğal kaynaklarını,işletmelerini yabancılara verilmesi midir millilik?
Şeker fabrikalarının satılarak,yapay tatlandırıcılarla tüm halkımızın zehirlenmesine göz yummak,sebep olmak ne kadar millilik? Dışarıya borçlanarak, 70 milyar faizi ödemek mi millilik ?65 yaşından emekli olmak, faiz vergi ve zam yoluyla alınterimizi heba etmek mi millilik? Eti Fransa,Polonya ve Sırbistan'dan getirip  Doğu'dan Batı'ya hayvan geçişini yasaklamak mı millilik ?Elbette ki ticari anlaşmalar olabilir. Ama üretememek, ekememek ,İstanbul nufusunu 20 milyon Bayburt nüfusunu 40 bin yapmak mı millilik?Emeği değersizleştirerek sanayiyi bitirmek, tarımı bitirmek,  gördüğümüz her ürünün altında MADE IN CHINA  yazısını görmek mi millilik?
Herkez inandığı yolda harcadıklarına ve mesaisine baktığında eğriyi doğruyu birbirinden ayırt edecektir. Cenab-ı Allah Rahman'dır. Gayret edene verir. Allah'ın izniyle  sorumlu olduğumuz Eyüpsultan ilçemizde gerekli olan bütün çalışmaları yapacağız.
Biz inanıyoruz ki "Zafer inanların" olacaktır.

İyi Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı
Olcay Uçar
“Türkiye İyi Olacak”, “Eyüpsultan İyi Olacak diye çıktıktığımız yolda, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı Seçimi ile 27.Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, İYİ Parti olarak ülkemizin yönetimine talibiz.
İYİ Parti Eyüpsultan İlçe Başkanlığı olarak hedefimiz Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmak ve daha iyi bir hayat,  daha iyi bir Türkiye, daha iyi bir Eyüpsultan için İYİ Partiyi iktidar yapmaktır.
İYİ Parti, Genel Başkanımız Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığında Eyüp’e, İstanbul’a ve Türkiye’ye umut olacak projeleri ile hizmet etmek için hazır. Gayret bizden, takdir vatandaşlarımızdan…
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118