BAŞKAN ŞAHİN'DEN ESKİ GENEL SEKRETERİ KÖKEN’E DESTEK

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'in kadınlara yönelik yapacağı çalışmalarını anlattığı panele katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, eski Gelen Sekreteri Köken'e destek istedi.

BAŞKAN ŞAHİN'DEN ESKİ GENEL SEKRETERİ KÖKEN’E DESTEK
AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'in kadınlara yönelik yapacağı çalışmalarını anlattığı panele katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, eski Gelen Sekreteri Köken'e destek istedi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen ve Moderatörlüğünü İnci Ertuğrul'un yaptığı “Kent Yaşamında Kadın ve Girişimcilik” konulu panele, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken ve Silk and Cashmere CEO’su Ayşen Zamanpur konuşmacı olarak katıldı.
AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'in Eyüpsultan’da kadınlara yönelik yapacağı çalışmaları anlattığı panelde, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, Deniz Köken ile 5 yıllık çalışma sürecini anlattı ve Köken’e destek istedi.
Başkan Fatma Şahin, Deniz Köken ile Gaziantep’te kadınlara yönelik gerçekleştirdikleri projeleri ve bir kadın belediye başkanı olarak yaşadığı olayları katılımcılarla paylaştı.
Silk and Cashmere CEO’su Ayşen Zamanpur ise, iş hayatında dünya çapında bir başarı hikayesine nasıl imza attığını anlattı.
AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, daha önce Antalya, Erzurum, Gaziantep gibi üç büyükşehirde kadınlara yönelik imza attığı önemli projelere değinerek, Eyüpsultan’da girişimcilik ve kadınlar için yapacakları çalışmaları anlattı.
Deniz Köken, şehirlerin tamamına kadın elinin değmesinden yana olduğunu belirterek, "Parklara kadın lokali yapma projemiz var. İlçe Kadın Kolları Başkanımızla konuşuyoruz, kendisi de heyecanla o projeyi savunuyor. Parkları güvenlik altına alalım diye uğraşıyoruz. Oraya hanımefendiler gelmeye başlayınca parklara bir şekilde düzen gelmeye başlar.
Eyüpsultan’ı kültür ve turizmle kalkındırma amacındayız. Küçük de olsa tarımla kalkındırma hedefimiz var. Çünkü bizim 6-7 tane köyümüz var. Mesela bir tanesinde katkı seracılık yapacağım. Mimar Sinan Üniversitesiyle projeler noktasında çalışıyoruz. Hayata geçirebilirsek orayı tamamen hanımların çalıştığı, ürettiği, pazarda pazarladığı bir hizmet yapmaya çalışacağım. Bizim toprakla bağımızın kesilmemesi lazım. Bunu da teşvik edeceğiz. Ayrıca şehir içerisinde de ürettiğimizi doğru pazarlayabilecek bir mekanizmayı da, hem internet ortamında satışların rahat yapılabildiği, eğitimlerini verip, sekretaryasını kurarak hanımefendilere hizmet vereceğiz" dedi.
Eyüpsultan’da tek camiyle sistem dönmüyor diyen Deniz Köken, "Eyüpsultan Camii’ne gelen vatandaş, 15 dakika kaldıktan sonra gidiyor. Feshane’yi müze yaparak, Haliç’teki adaları bir doğal yaşam parkı haline getirerek, Pierre Loti’yi de teleferik sistemini güçlendirerek, bu dört aksı doğru çalıştırırsak burada insanlar yarım günden fazla kalırlar ve istihdama büyük katkı sağlarlar. 3’üncü havalimanının da ayrıca istihdam için ayrı bir katkısı olacak" dedi.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, Deniz Köken ile zor bir dönemde çalıştıklarını ifade ederek, "Ben, Deniz kardeşimle 5 sene çok zor bir dönemde birlikte çalıştık. Dünyadaki bütün vicdani değerlerin, bütün o insani değerlerin sorgulandığı dönemde biz şehir olarak 500 bin mülteciye ev sahipliği yaptık. Aylan bebekler ölmesin diye, büyük kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere, kimyasal bombaların altından kaçan insanların ilk sığınağı olduk. Bakanlıktan gelmeme rağmen, coğrafyanın ve dönemin zorluğu itibariyle Deniz kardeşim gibi yerelde yetişmiş iyi bir beyinle çalışmış olmanın çok büyük farkını yaşadım. Deniz kardeşim benim için en büyük şans oldu.
Allah bir insana yardımcı olacağı ve onu muvaffak edeceği zaman iyi yardımcılar, iyi kardeşler gönderirmiş. O yüzden Deniz kardeşim benim için en büyük şans oldu. Huzurlarınızda kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu tecrübeyle Eyüpsultan’da olağanüstü bir ustalık dönemi yaşanacak" dedi.
YORUM EKLE
banner120
SIRADAKİ HABER