BAŞKAN AYDIN YEREL MEDYA İLE BULUŞTU

BAŞKAN AYDIN YEREL MEDYA İLE BULUŞTU

BAŞKAN  AYDIN  YEREL  MEDYA  İLE  BULUŞTU

 Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Aralarında Eflatun medya grup  başkanı  ve  Eflatun haber imtiyaz sahibi  Mustafa Karadağ'ında  bulunduğu yerel  medya  temsilcileriyle  bir araya  geldiBaşkan Remzi Aydın'ın ev sahipliğinde Ensari Konağı'nda düzenlenen kahvaltıya çok sayıda basın mensubu katıldı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen programda gündeme ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

BAŞKAN AYDIN: GAZETECİLİK MESLEĞİNİN BİTECEĞİNE İNANMIYORUM
Kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, her sabah gazeteleri okuyarak güne başladığını belirtti. İnternet gazeteciliğinin yazılı basın için bir tehdit oluşturmadığını savunan Başkan Aydın, gazeteciliğin ölmeyecek bir meslek olduğunun altını çizdi.

Her sektörde olduğu gibi basında da gözle görülür değişiklikler olduğunu kaydeden Başkan Aydın, “Önemli olan değişimin dinamiklerini yakalamak.” ifadesine yer verdi.

Geçmişte muhabir ve editör olarak görev yaptığını dile getiren Başkan Aydın, haber metinlerinde tekrara düşülmemesi gerektiğini vurguladı.

Yerel basının ihmal edildiği görüşü üzerinde birleşen gazeteciler konuyla ilgili sitemlerini Başkan Aydın’a iletti. Gazetecilere hak veren Başkan Aydın, basın danışmanlarının olmayışından kaynaklanan iletişim kopukluğunu gidermek için böyle bir kahvaltı düzenlediklerini dile getirdi.

Bir gazetecinin Haliç’teki adaların ağaçlandırılması gerektiğiyle ilgili sorusuna ilişkin Başkan Aydın, şu açıklamalarda bulundu:

“Haliç’teki adalar göçmen kuşların durağı olduğu için bu bölgeye herhangi bir ağaçlandırma çalışması yapamayız. Fakat gazetecilerimiz isterse uygun bir yer bulup orayı gazeteciler hatıra ormanına çevirebiliriz.”

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Aydın, 4,5 yıldır görevde olduğunu belirterek, ilk günkü aşkla çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi. Mesai arkadaşlarıyla birlikte Eyüpsultan’a neler yapabiliriz düşüncesiyle hareket ettiklerini aktaran Başkan Aydın, “Hedefimiz Eyüpsultan’a en iyi hizmeti vermek. İlçemize hizmet ediyor olmaktan son derece memnunuz. Ayaklarımızı yere basarak ilerlemek istiyoruz.” diye konuştu.
TOPLU FOTOĞRAFLA SON BULDU

Başkan Aydın, katılımlarından dolayı yerel basın mensuplarına teşekkür ederek hediyelerini taktim etti.

Yaklaşık iki saat süren program toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 19:02
YORUM EKLE
banner120
SIRADAKİ HABER