banner115

ADEF şıra ve tatlı ikram etti!

ADEF şıra ve tatlı ikram etti!

ADEF şıra ve tatlı ikram etti!
Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF) tarafından Eyüp Sultan ilçesi Yeşil Pınar Mahallesi Pınar camisinde Ramazan ayı nedeniyle teravih namazı sonrası cemaate Şıra ve tatlılar ikram edildi.


Daha önce de Ramazan kolisi yardımları, iftar yemekleri gibi organizasyonlarla gündeme gelen, Eyüp’te çok sayıda camide şerbet ikramında bulunan Amasyalılar, son olarak Pınar Cami cemaatine şerbet ve tatlı ikramında bulundu.


Bu tür etkinliklerin camii ve cemaat arasındaki bağı daha da güçlendirdiğini belirten Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF) Başkanı Saim Diken,Ramazan ayının birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olduğunu belirterek, bu amaçla teravih sonrası vatandaşlara Şıra ve Tatlı İkram  ettiklerini söyledi. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Ramazan ayını böyle güzel, mutlu ve huzurlu şekilde idrak etmeyi cümlemize nasip etsin" dedi.


Camii cemaati ise, "Bu güzel paylaşımda katkısı olan herkesten Allah razı olsun. Uzun teravih namazında havalarında sıcak olması özellikle yaşı ilerlemiş ağabeylerimizi yorgun kılıyor ama bu tür ikramlarla namazdan sonra hem serinlemiş oluyoruz hem de sohbetler ediyoruz" diye konuştu.


Cami cemaatinin yanı sıra civardaki çocukların da yoğun katılım gösterdiği şerbet dağıtımı esnasında, renkli anlar yaşandı.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER