banner115

ADEF'in iftarına yoğun ilgi oldu!

ADEF'in iftarına yoğun ilgi oldu!

ADEF'in iftarına yoğun ilgi oldu!
Kısa adı ADEF olan Amasya Dernekler Federasyoru, Eyüpsultan Yeşilpınar'da bir iftar programı düzenledi.

Oldukça kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı iftar programında ADEF  Başkanı Saim Diken bir konuşma yaptı. Konuşmasına misafirlerine hoşgeldiniz diyerek başlayan Başkan Saim Diken şunları kaydetti: 


Bu yıl ramazan ayı boyunca ne yazık ki İsrail’in, Filistinli Müslüman kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği katliamın gölgesinde, buruk karşıladık. Onlarca Filistinli kardeşimiz şehit olurken, binlercesi de yaralandı. Bu katliamlar karşısında dünyanın tepkisizliğine oldukça üzüldüğümü belirtmek istiyorum.


Görüyoruz ki, yalnızca haklı olmak yetmiyor, güçlüde olmalıyız güçlü olmalıyız ki önce vatanımızı, sonra din, dil, ırk, mezhep ayırt etmeksizin dünyadaki tüm mazlumları koruyabilmeliyiz.
Bunun yolu şüphesiz ilimde, bilimde sanatta ve sporda ileri giden, başarılı ve ahlaklı nesiller yetiştirmekten geçiyor. Kaliteli nesiller yetiştiremeyen milletler dünyada söz sahibi olamaz.


Bu nokta da, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in bir sözünü aktarmak istiyorum:
“Bütün ümidim gençliktedir”
Bildiğiniz gibi bugün 19 Mayıs Atatürk’ün anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Geçlere verdiği önemi çok kez ifade eden Atatürk’ün, gençlere hediye ettiği bayramımız. Bu vesileyle hepimizin bayramın kutluyorum.
Burada gençlerimizi de görüyorum. Gözlerindeki ışığı, vatan ve bayrak sevgisini. Siz gençlerden bir ağabeyiniz ve hemşeriniz olarak rica ediyorum. Kendinizi geliştirin, eğitimi asla bırakmayın. Eğitim yalnızca okul demek değildir. Her ne iş yapıyorsanız yapın aynı zamanda okuyun. Kendinizi geliştirin, işinizi en iyi şekilde yapın. ahlaklı ve nitelikli bireyler olun. Bayrağımızı tüm dünyada yüceltmek adına elinizden ne geliyorsa en iyisini yapın.
Tekrar Ramazan  ayımızı gençlerimizin bayramını kutluyor, hayırlı akşamlar diliyorum."


Başkan Saim Diken'in ardından mikrafona ADEF Gençlik Kolları Başkanı Mesut Bolat geldi. Başkan Bolat'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan ve önemini anlatan bir konuşka yaptı.
Ardından Kuran- Kerim tilaveti okundu ve iftar yapıldı. 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118