ADEF'DE SAİM DİKEN GÜVEN TAZELEDİ

Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF) 6. Olağan Genel Kurulu yoğun katılımla gerçekleştirildi. Genel Kurulda seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Saim Diken güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

ADEF'DE SAİM DİKEN GÜVEN TAZELEDİ

Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF) 6. Olağan Genel Kurulu yoğun katılımla gerçekleştirildi. Genel Kurulda seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Saim Diken güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Kâğıthane Belediyesi Meclis Salonunda yapılan Genel Kurula, Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Saadet Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı İlker Çiftçi, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hıdır Okka, CHP Genel Başkan Danışmanı Muhammet Çakmak, Çağdaş Kadınlar Derneği Başkanı Sakine Sayar, CHP Eyüpsultan İlçe yöneticileri, Amasya İlçe ve Köy Dernek Başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Olağan genel Kurul'da konuşan ADEF Başkanı Saim Diken, birlik beraberlik mesajları vererek, "Görev süremiz içerisinde yönetimde bulunan arkadaşlarımla birlikte güzel hizmetlere imza attık. Hemşehrilerimizin birlik beraberlik ve dayanaşması adına etkinlikler, programlar organize ettik. Sizlerinde destekleri ile örnek çalışmalar gerçekleştirdik. Gurbette yaşayan hemşehrilerimiz arasında bir köprü kurduk. Bugün gerçekleştirdiğimiz Genel Kurulumuzun ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar diliyorum" dedi.

Genel Kurulda birer selamlama konuşması yapan AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken ve Saadet Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı İlker Çiftçi, ADEF'in Amasyalıların birlik beraberlik adına önemli hizmetlere imza attığını belirterek, Genel Kurulun hayırlı olması temennisinde bulundular.

Divan Başkanlığını Kemal Sarı, Yardımcılığını Hasan Sarvan ve Katipliği Çiseli Kel'in yaptığı Genel Kurul'da, faaliyet ve denetleme raporlarının okunmasının ardından müzakeresi yapıldı ve raporlar oy birliğiyle ibra edildi.

Daha sonra ADEF'in yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimi yapıldı. Yapılan seçim neticesinde mevcut Başkan Saim Diken yeniden Amasya Dernekler Federasyonu Başkanlığına seçilirken, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Turan Sayar, Turgay Ünsal, Yasin Ak, Zafer Polat, Bülent Köse, Mahmut Ulutaş, Ahmet Usta, Ali Kel, Emine Doğan, Hülya Zabun, Eylem Şahin, Lokman Gümüş, Bayram Göbel ve Hüseyin Duman seçildi.

Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise İlhan Saban, Sami Karataş ve Zafer Polat seçildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER