ADAY MEVLÜT UYSAL MI?

ADAY MEVLÜT UYSAL MI?

ADAY MEVLÜT UYSAL MI?

 ADAY MEVLÜT UYSAL MI?

 

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçim yaklaşırken Aday adayları da  tek, tek ortaya  çıkmaya başladılar.

Seçim takvimin açıklanması ile birlikte Eyüpsultan ilçesinde özelikle Ak parti cephesinde harekelilik gözleniyor.

5 Kasıma kadar sessizliklerini koruyan bir çok isim Ak partiden Belediye başkan aday adayı olmak için müracat edeceklerini duyurdular.

Eyüpsultan siyasi kulislerine  yansıyan diğer bir bilgi ise Eyüpsultan belediye başkanlığı için İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal’ın aday gösterileceği yönünde.

Geçtiğimiz yıl Kadir Topbaşın istifasıyla boşalan İstanbul Büyükşehir belediye başkanı seçilen Mevlüt Uysal Başakşehir’de iki dönem  belediye başkanlığı yapmıştı.

 

MEVLÜT UYSAL KİMDİR ?

 

Mevlüt Uysal 1966 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Üniversite yıllarından itibaren ülke ve toplum sorunları ile yakından ilgilendi, siyasi ve
sosyal çalışmaların içerisinde aktif olarak bulundu. Okulu bitirdikten sonra başladığı

serbest avukatlık
mesleğini icra ederken, bir taraftan da aktif siyasetle uğraştı. AK Parti'nin kurulması ile birlikte, Küçükçekmece İlçe Teşkilatı kurucu başkanı oldu.

2009 yılında Başakşehir ve Bahçeşehir’in birleşerek ilçe olması üzerine 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde Başakşehir Belediye Başkanı Adayı olan Uysal, 127 bin 482 seçmenden, oy kullanan 103 bin 111’inin 39 bin 72’sinin oyunu alarak Başakşehir Belediye Başkanı seçildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER