Belçikalı Memur, Katar Prensesinin Peçesini Yırttı

Belçikalı Memur, Katar Prensesinin Peçesini Yırttı

The Daily Mail tarafından geçilen haberde, Belçika’da görev yapan Jean-Marie Pire adlı bir memurun Katar Prensesi’nin peçesini yırttığı belirtildi.

YANIT VERMEDİ, PEÇESİNİ YIRTTI

Olay, ülkenin başkenti Brüksel’de meydana geldi. Jean-Marie Pire’nin yanına yaklaşan üç genç kadından bir tanesi kentin en önemli turistik mekanlarından biri olan Grand Place Meydanı’na nasıl gidilebileceğini sordu. Pire ise genç kadının sorusunu ‘‘Yüzünü gizleyen insanlarla konuşmayı tercih etmiyorum’’ şeklinde yanıtladı ve ardından da kendisine herhangi bir yanıt vermeyen ve ismi açıklanmayan prensesin başındaki peçeyi yırtarak çıkardı.

"BELÇİKA'DA YASAK OLDUĞUNU ANLATMAK İSTEDİM"

Memur, konuyla ilgili olarak daha sonra yaptığı açıklamada, ‘‘Belçika’da yüz gizlemenin yasak olduğunu kendilerine anımsatmak istedim’’ şeklinde konuştu.

PRENSES ŞİKAYETÇİ OLDU

Olayın ardından savcılığa başvuran genç kadın, memurun başındaki peçe ile birlikte küpelerini de kopardığı ve bu sebeple yüzünde çizikler oluştuğu gerekçesi ile şikayetçi oldu.

YÜZÜNÜ GİZLEDİĞİ İÇİN 140 AVRO CEZA KESİLDİ

Memur hakkında saldırı gerekçesi ile soruşturma açılması gündeme gelirken genç kadına ise kamuya açık mekanda yüzünü gizlediği gerekçesi ise 140 avro ceza kesildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER