Apple kodlama dersi verecek

Apple kodlama dersi verecek

Apple'ın her yıl düzenlediği "Kod Saati" isimli proje çerçevesinde dünyadaki 468 mağazasında geçici dershaneler kurulacak. Şirketin üst düzey yöneticilerinden Craig Federighi projeyle genç öğrenciler arasında "kıvılcım yaratmak" istediklerini söyledi.

"Kod Saati" bilgisayar kodlama alanına giriş niteliğinde dersler veren uluslararası bir proje. 180 ülkede yürütülen proje teknoloji şirketleri ve ulusal hükümetler tarafından da destek görüyor. Projeyle geçen yıl 100 milyondan fazla kişiye ulaşılmıştı.

ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı David Cameron, Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in yanı sıra, Google, Facebook ve Amazon gibi şirketlerin temsilcileri de projeye destek verenler arasında. Minecraft bilgisayar oyunu da proje kapsamında özel bir seminer verecek. "Kod Saati"nde atölye çalışmaları, bilgisayar mühendislerinin vereceği konuşmalar gibi etkinlikler de var.

Şirket yöneticisi, Apple'ın köklerinin eğitime dayandığını ve bilgisayar teknolojisinin de derslik kültürünün bir parçası olduğunu ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER